Jaunumi

Vācu kino klubs: „Kurmis”

aunais zinātnieks Johannes Merfelts kopā ar alžīriešu kolēģi Faridu sāk strādāt pie jauna projekta Minhenes universitātē. Abu starpā izveidojas draudzība, kurai jāiztur pastiprinātas konkurences situācijā briestošas greizsirdības pārbaudījums. Tomēr abi zinātnieki nevēlas jaukt profesionālo un privāto un ir apņēmības pilni iepazīties tuvāk no darba brīvajā laikā vai pie kopīga alus kausa.

„Kino trofejas“

No 2014. gada 23. aprīļa LKA Rīgas Kino muzejā un kinoteātrī „Splendid Palace“

Kino muzejs gatavojas vērienīgai ekspozīcijai un filmu programmai Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014 ietvaros aprīlī.

Berlins un Eizenšteins atgriežas Rīgā

No 11.aprīļa kinoteātrī Splendid Palace režisora Dāvja Sīmaņa filma "Escaping Riga".
Filma ir dokumentālos notikumos balstīts stāsts par divām izcilām 20. gadsimta personībām – Sergeju Eizenšteinu un Jesaju Berlinu – kas abi dzimuši un bērnību pavadījuši Rīgā, bet drīz vien šo pilsētu pametuši. Izsekojot abu varoņu dzīves gaitām uz 20. gadsimta pirmās puses dramatisko notikumu fona, filma stāsta, kā viens no viņiem kļūst par „izcilāko savas paaudzes kinorežisoru” totalitārajā Padomju Savienībā, bet otrs – par „izcilāko savas paaudzes domātāju” liberālajā Lielbritānijā.

MĀRA

Filma seko līdzi režisores Māras Ķimeles attiecībām ar vecomammu, dēlu un darbu, dokumentējot teātra kā nereālas realitātes tapšanu ne tikai uz skatuves, bet arī ikdienas dzīvē. Visi šīs dokumentālās filmas varoņi tēlo - daži vairākas lomas, daži arī paši sevi. Bet vai tāpēc viņi nav patiesi?

Martā Senioru seansā brīnišķīgā Katrīna Denēva 63.Berlīnes kinofestivālā godalgotajā drāmā „Drīz būšu atpakaļ”

Betija ir rūpju mākta restorāna īpašniece no Bretaņas. Viņa ir izbijusi skaistumkarliene ar meitu, kura no mātes ir atsvešinājusies, mazdēlu un māti, kas nemitīgi iejaucas Betijas dzīvē. Viņa mīl precētu uzņēmēju, kurš vienmēr viņai sola šķirties no sievas, lai aprecētu Betiju. Viņš patiešām pieprasa laulības šķiršanu, bet Betija atklāj, ka tas viss tikai tāpēc, ka viņam ir vēl kāda dēka, turklāt ar gados daudz jaunāku sievieti.. Ar to viss vēl nebeidzas – banka draud slēgt Betijas restorānu. Kad viņa dodas kārtot savas lietas, sieviete pēkšņi nolemj atstāt savu līdzšinējo dzīvi aiz muguras. Viņa iesēžas automašīnā un brauc..

OKI-OKEĀNA VIDŪ

Bijušais nekustamā īpašamu brokeris Robs uzsāk sekot dīvainai japāņu sievietei Oki, kas regulāri maina savu dzīvesvietu. Savā izmeklēšanā viņš iesaista savu istabas biedreni Viliju, un visai drīz viņi nonāk aci pret aci ar Oki pagātni un lāstu. Tas liek pārvērtēt arī viņu pašu pagātni.

FILMAS „DŽIMLAI RŪDI RALLALLĀ!” ATKLĀTAIS PIRMIZRĀDES SEANSS AR AKTIERIEM

Cienot labas tradīcijas, kinoteātris Splendid Palace (Elizabetes ielā 61) piektdien, 14.martā plkst.18.30 aicina uz īpašu jaunās latviešu spēlfilmas „DŽIMLAI RŪDI RALLALLĀ” atklāto pirmizrādes seansu!

Pirms seansa tikšanās filmas radošo grupu, kā arī kritiķes Dairas Āboliņas ievadvārdi.

STUDENTU SEANSĀ MARTĀ FILMAS „NIMFOMĀNE” PIRMIZRĀDE!

7.martā pl.20.30 kinoteātrī Splendid Palace (Elizabetes ielā 61) notiks jau otrais Studentu seanss, šoreiz piedāvājot lielisku IESPĒJU STUDENTIEM BŪT PIRMAJIEM, kas noskatās par gada KINO NOTIKUMU nodēvētās, visupasaules mediju un kritiķu daudz apspriestās un aprunātās, skandalozās Larsafon Trīra „Nimfomāne” 1.daļas pirmizrādi!– Drukāt dokumentu