Jaunumi

Izrāde “Gribu bērnu!” Rīgā!

Pēc izpārdotām zālēm Ventspilī, Liepājā, Jelgavā, Cēsīs, Siguldā un Rēzeknē, 10. februārī plkst. 19:00 Kinoteātrī Splendid Palace viesosies muzikālā un pozitīvā izrāde “Gribu bērnu!”, ko tās veidotāji, “Pannas teātris”, nodēvējuši par juteklisku komēdiju normāliem cilvēkiem, jeb demogrāfisko sprādzienu divās daļās. Izrādes iecere ir radīt pozitīvas emocijas, rosināt sabiedrību aktīvāk iesaistīties demogrāfiskās situācijas uzlabošanā, uzdrošināties pieņemt lēmumus un domāt par labo.

Vācu kino klubs: „Okeāna krāsa”

Posts brīvdienu paradīzē - vācu tūriste Natālija Kanāriju salās nejauši kļūst par bēgļu traģēdijas liecinieci. Krastā ir izskalota laiva ar afrikāņu bēgļiem, starp izdzīvojušajiem Natālija redz vīrieti ar mazu bērnu. Viņa grib palīdzēt, taču policists sūta sievieti prom – ikdiena padarījusi viņu cietsirdīgu. Taču bēglis Zola un mazais Mamadū uzņem kontaktus ar vāciešiem, un Natālija – pretēji vīra gribai – izšķiras par palīdzības sniegšanu. Tomēr nauda, ar kuru viņa vēlas palīdzēt afrikānim aizbēgt uz kontinentu, noved līdz katastrofai, kuru Natālija nevarēja paredzēt.

ARTŪRS ŅŪMENS

Volless Everijs necieš savu darbu. Viņš ir nopūdelējis lielāko izdevību savā dzīvē, arī personīgās attiecības cietušas krahu. Nevēlēdamies šķetināt samilzušās grūtības, viņš inscenē savu nāvi un, nopircis viltus identitāti, uzsāk jaunu skaistu dzīvi kā profesionāls golfa spēlētājs Artūrs Ņūmens. Iepazīšanās ar simpātisku, taču neceļos noklīdušu jaunu sievieti Maiku, ienes negaidītu pavērsienu viņa jaunizlolotajā dzīves gājumā. Abi likteņa nesaudzētie svešinieki satuvinās un uzsāk kopīgus klejojumus. Savādais pārītis izklaidējas, saimnieku prombūtnes laikā ielaužoties viņu mājās un tēlojot svešas dzīves, lai galu galā tiktu skaidrībā paši ar sevi.

TANTIŅAS

Filmas "Tantiņas" varoņu dzīvē, kas ir vientulības, meklējumu un pārdzīvojumu pilna, negaidīti iebrāžas trīs eņģeļi, tās gan ir tantiņas - Vera, Nadja un Ļuba.

DALLASAS PIRCĒJU KLUBS

Teksasas kovboja Rona Vudrūfa dzīvi satricina pēkšņa diagnoze - HIV pozitīvs. Dzīvot viņam atlikušas 30 dienas. Tolaik, 1985.gadā tikai sāka apzināties AIDS izplatību un to, kā cīnīties ar šo vīrusu. Rons, no kura novērsās daudzi viņa kādreizējie draugi, sāk pats meklēt legālus un nelegālus ārstēšanās veidus... Galveno lomu filmā, kuras pamatā ir patiesi notikumi, atveido Metjū Makkonahijs, viņam līdzās Džereds Leto, Dženifera Gārnere un citi.

KĪNIEŠU MĪKLA

Ksavjērs ir tikko šķīries četrdesmitgadnieks, divu bērnu tēvs. Kad viņa bijusī sieva Vendija kopā ar bērniem pārceļas no Parīzes uz Ņujorku, Ksavjērs viņai seko, lai arī turpmāk varētu būt savu bērnu tuvumā. Varbūt tieši Ņujorkā - nāciju un kultūru kokteilī - Ksavjēram izdosies tikt skaidrībā ar savu nebūt ne vienkāršo dzīvi?

12 gadi verdzībā

Patiess stāsts par paverdzināta cilvēka cīņu par izdzīvošanu un brīvību. Filmas notikumi risinās Amerikas Savienotajās Valstīs laikā pirms pilsoņu kara. Ņujorkietis Solomons Nortaps (Čūitels Edžiofors) ir brīvs melnādains vīrietis, kurš ieguvis labu izglītību, viņam ir sieva un bērni. Kādudien vīrietis tiek nolaupīts un pārdots verdzībā. Nebrīvē viņš pārcieš gan nežēlīgus pāridarījumus no vergtura Edvīna Epsa (Maikls Fasbenders) puses, gan arī saskaras ar negaidītu līdzcilvēku sirsnību. Solomonam nākas cīnīties ne tikai par izdzīvošanu, bet arī par savu cieņu un godu. Nebrīves divpadsmitajā gadā Slomonam laimējas sastapt verdzības pretinieku Basu (Breds Pits), kurš uz visiem laikiem maina viņa dzīvi.

Bendžamins Britens: Bija tāds laiks…

Režisora Tonija Palmera (Tony Palmer) vārds tiek saistīts ar izcilā angļu komponista Bendžamina Britena (Benjamin Britten) personību, jo tieši Palmers ir uzņēmis vairākas godalgotas filmas par mūziķa dzīvi un darbību. „Bija tāds laiks…” ir viens no būtiskākajiem Palmera darbiem par Britenu un tā ir tapusi pāris gadus pēc komponista nāves. Dokumentālā filma ir aizkustinošs un izzinošs mākslas darbs, kas ietver gan intervijas, gan tikšanās ar tādām personībām kā Leonards Bernšteins (Leonard Bernstein), Dženeta Beikere (Janet Baker) un citi, gan kadrus no mēģinājumiem, gan arī ainas no tādām operām kā “Pīters Graimss” un „Nāve Venēcijā”.– Drukāt dokumentu