Jaunumi

STUDENTU SEANSS - PARĪZE, TEKSASA

28.novembrī plkst. 18:00 studentu seanss/ Rīgas Autorkino festivāla "Debesis pār Vimu Vendersu" atklāšana ar filmu "Parīze, Teksasa".

PSIHOANALĪTISKAIS KINO KLUBS - TU SATIKSI SLAIDU, NEPAZĪSTAMU TUMŠMATI

20.novembrī plkst. 19:00 kino Splendid Palace notiks Psihoanalītiskais kino klubs ar filmu "Tu satiksi slaidu, nepazīstamu tumšmati", vakara vadītājs - psihoterapeits Aleksandrs Moškins. Interesenti aicināti omulīgā, inteliģentā un brīvā gaisotnē izjust domāšanas un domu apmaiņas vienreizējo baudījumu, kopā noskatoties brīnišķīgu kino un veidojot jūtu un domu saspēli par nopietnām un nenopietnām cilvēka esības tēmām.

JAUNĀ DRAUDZENE - PIRMIZRĀDE

19.novembrī Rīgas Starptautiskais kino festivāls sadarbībā ar kino Splendid Palace aicina apmeklēt filmas “Jaunā draudzene”, ko veidojis viens no skandalozākajiem Eiropas režisoriem – Fransuā Ozons, Latvijas pirmizrādi.

RĪGAS AUTORKINO FESTIVĀLS - DEBESIS PĀR VIMU VENDERSU

No 28. līdz 30.novembrim kino Splendid Palace notiks Rīgas Autorkino festivāls "Debesis pār Vimu Vendersu". Vims Venderss (dz. 1945) ir viens no izcilākajiem mūsdienu Eiropas režisoriem, kura filmas tiek uzskatītas par 20.gs. klasiku. Festivāla laikā pirms katras filmas īsu lekciju sniegs kinokritiķi V.Freibergs, D.Āboliņa, D.Rietuma, D.Sīmanis un A.Uzulniece, lai skatītājiem atklātu vēsturisko kontekstu un ievadītu tos filmas atmosfērā.

PIRMIZRĀDE - 4.MAIJA REPUBLIKA

11. novembrī plkst. 19:00 dokumentālās filmas "4.maija republika" PIRMIZRĀDE un tikšanās ar filmas autoriem.

PIRMIZRĀDE - ES ATGRIEZĪŠOS KĀ KVĒLOJOŠA ROZE

10.novembrī plkst. 19:00 filmas "Es atgriezīšos kā kvēlojoša roze" PIRMIZRĀDE. Filma saņēmusi vairākas nominācijas Latvijas Nacionālā filmu festivāla balvai "Lielais Kristaps 2014".

LATVIJAS KODS: SEŠI REŽISORI PAR MŪSU ŠODIENU

5. novembrī, kinoteātra Splendid Palace Lielajā zālē divos seansos plkst. 18:00 un 19:45 uz lielā ekrāna savu pirmizrādi piedzīvos dokumentālo īsfilmu cikls „Latvijas kods”. Sešiem kino režisoriem tika dota iespēja kinolentē nofiksēt tagadnes “nervu”. Saviļņojoši un poētiski, humorpilni un skumji, skarbi un bez plīvura - savu skatījumu uz šodienas Latvijas reālijām piedāvās trīs jau pazīstami filmu režisori Una Celma, Līga Gaisa un Dzintars Dreibergs, Aija Bley, kā arī divas debitantes – Alise Zariņa un Daina Zviedre.– Drukāt dokumentu