Jaunumi

PIRMIZRĀDE - 4.MAIJA REPUBLIKA

11. novembrī plkst. 19:00 dokumentālās filmas "4.maija republika" PIRMIZRĀDE un tikšanās ar filmas autoriem.

PIRMIZRĀDE - ES ATGRIEZĪŠOS KĀ KVĒLOJOŠA ROZE

10.novembrī plkst. 19:00 filmas "Es atgriezīšos kā kvēlojoša roze" PIRMIZRĀDE. Filma saņēmusi vairākas nominācijas Latvijas Nacionālā filmu festivāla balvai "Lielais Kristaps 2014".

LATVIJAS KODS: SEŠI REŽISORI PAR MŪSU ŠODIENU

5. novembrī, kinoteātra Splendid Palace Lielajā zālē divos seansos plkst. 18:00 un 19:45 uz lielā ekrāna savu pirmizrādi piedzīvos dokumentālo īsfilmu cikls „Latvijas kods”. Sešiem kino režisoriem tika dota iespēja kinolentē nofiksēt tagadnes “nervu”. Saviļņojoši un poētiski, humorpilni un skumji, skarbi un bez plīvura - savu skatījumu uz šodienas Latvijas reālijām piedāvās trīs jau pazīstami filmu režisori Una Celma, Līga Gaisa un Dzintars Dreibergs, Aija Bley, kā arī divas debitantes – Alise Zariņa un Daina Zviedre.

RĪGAS STARPTAUTISKAIS KINO FESTIVĀLS

No 2. līdz 12.decembrim pirmo reizi Latvijā notiks Rīgas Starptautiskais kino festivāls, kas tieši pirms Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijas Rīgā piedāvās daudzveidīgu kino pasākumu programmu gan pašmāju skatītājiem, gan ārzemju viesiem.

SEGVĀRDS VIENTULIS

1945. gads, Līvānu apkārtne. Vanagu draudzes katoļu priesteris Antons Juhņevičs baznīcā slēpj vīriešus no mobilizācijas sarkanajā armijā. Nonākot konfliktā ar varu, viņš ir spiests izšķirties par radikālu soli.

NEREDZAMĀ PILSĒTA

Režisora Viestura Kairiša jaunākā filma "Neredzamā pilsēta" ir stāsts par pilsētu (Černobiļa, Ukraina), kas tika būvēta kā paradīze, taču pārvērtās ellē gan pati priekš sevis, gan pasaules acīs. Tagad tā atkal pamazām kļūst par paradīzi, tikai nedaudz savādākā veidā.– Drukāt dokumentu