Jaunumi

PLANĒTA DZINTARS

Filmu veidojusi VFS FILMS, balstoties uz LTV raidījuma “Dzintara pusē” 12 sērijām. Divi latviešu ceļotāji, Gustavs Terzens un Marta Selecka, kliedē priekšstatu par dzintaru kā arhaisku kultūrvēsturisku reliktu un veido moderno dzintara identitātes tēlu.

PUIKAS GADI

No 14. novembra kino Splendid Palace skatāma jauna filma - Puikas gadi, kas ir unikāls projekts, jo filma ar vieniem un tiem pašiem aktieriem tika veidota 12 gadus.

BURVESTĪBA MĒNESSGAISMĀ

Francija, pagājušā gadsimta divdesmitie gadi, gleznainais Azūra krasts, lepnas savrupmājas un bezrūpīga džeza mūzika - uz šī romantiskā fona risinās notikumi režisora un scenārista Vudija Alena jaunākajā filmā „Burvestība mēnessgaismā". Britu iluzionists Stenlijs ieradies Francijā, lai palīdzētu atmaskot iespējamo krāpnieci Sofiju, kura, uzdodoties par gaišreģi, ļaunprātīgi izmanto kādas bagātas ģimenes uzticību. Drīz vien Stenlijs apjauš, ka arī viņš neizbēgami nonācis Sofijas valdzinājuma varā, turklāt viņš tā arī nespēj izskaidrot daiļās jaunkundzes brīnumainās spējas.

SAPROTI MANI, JA SPĒJ

Larsa fon Trīra mūza Šarlote Gensbūra meistarīgi tēlo bohēmisko māti, kuras maigumu nomāc mākslinieces daba, smieklu lēkmes mijas ar histēriju. Režisore Azia Ardžento neslēpj, ka filma ir autobiogrāfisks stāsts. Daudziem tas būs tuvs un saprotams. Kas gan reizēm nav juties svešs savā ģimenē? Kino Splendid Palace no 3.oktobra

MANHETENAS ĪSFILMU FESTIVĀLA 2014.GADA FILMU SKATE

3. un 4.oktobrī notiks starptautiskā Manhetenas īsfilmu festivāla (Manhattan Short, Ņujorka, ASV) 2014.gada konkursa finālistu programmas skate. Režisoru meistarība, talantīgi scenāriji un stāstu universālums – tie ir faktori, kas apvieno 10 filmas finālistes no ASV, Lielbritānijas, Austrālijas, Francijas, Nīderlandes, Vācijas, Norvēģijas, Meksikas.

ZINĀMAS 27.EIROPAS KINOAKADĒMIJAS BALVAI IZVIRZĪTĀS FILMAS

Piedaloties Eiropas Kinoakadēmijas balvas (EFA) valdes priekšsēdētājai, poļu kinorežisorei Agneškai Holandai (Agnieszka Holland), Eiropas Kinoakadēmijas balvas direktorei Marionai Doringai (Marion Döring) un nodibinājuma Rīga 2014 vadītājai Diānai Čivlei, tika paziņotas filmas, kas šogad var pretendēt 27.Eiropas Kinoakadēmijas balvai. Šis ir īpašs gods Rīgai, jo tradicionāli filmu saraksts tiek paziņotas Eiropas Kinoakadēmijas mītnes vietā – Berlīnē.

BALSO PAR LABĀKO EIROPAS FILMU

Kino Splendid Palace aicina ikvienu līdz 31.oktobrim nobalsot par labāko Eiropas filmu un laimēt divus ielūgumus uz Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremoniju Rīgā.

VISLATVIJAS KINO SVĒTKI

No 24. līdz 26. septembrim Vislatvijas Kino svētku ietvaros pērc biļeti uz kino Splendid Palace, otru saņem bez maksas!

MODRIS

Filmas "Modris" stāsts balstīts uz patiesiem notikumiem, tas attēlo tikko pilngadību sasnieguša puiša liktenīgu dzīves posmu – konflikts ar māti iziet no rāmjiem, par sīku zādzību māte savu dēlu nodod policijai. Tas puisi noved krustcelēs ar Latvijas tiesu sistēmu un attiecībām ar vienaudžiem. Spēlfilmas scenārijs balstīts uz patiesiem notikumiem. Kino “Splendid Palace” no 23. oktobra– Drukāt dokumentu