Jaunumi

Latviju Venēcijas kinofestivāla jauniešu žūrijā šogad pārstāvēs 24 gadus vecā rīdziniece Ieva Ķeruka

Nākamnedēļ, 27.augustā ar meksikāņu kinomeistara Alehandro Injaritu Gonsalesa jaunāko filmu “Putnu vīrs” (The Birdman) tiks atklāts 71.Venēcijas kinofestivāls. Iespēju klātienē izbaudīt pasaulē vecākā kinofestivāla burvība un atmosfēru, pateicoties dalībai kinoteātra Splendid Palace rīkotajā konkursā 28 Times Cinema, šogad būs arī rīdziniecei Ievai Ķerukai.

ZELTA ZIRGS

No 29.augusta būs skatāma jaunākā animācijas filma-pasaka bērniem "ZELTA ZIRGS".

Izraudzīta Latvijas pārstāve dalībai šī gada Venēcijas kinofestivāla jauno kritiķu žūrijā

Rīt, 21.augustā pl.12.00 vīna studijā TINTO, Elizabetes ielā 61, piedaloties žūrijai, kinokritiķei Dairai Āboliņai, SIA „Rīgas nami” valdes priekšsēdētājai Vinetai Verikai, Kinomuzeja vadītājai Zanei Balčus un radio cilvēkam Vladim Goldbergam, svinīgi tiks sveikta šī gada konkursa 28 Times Cinema laureāte, 24 gadus vecā rīdziniece Ieva Ķeruka, kura jau nākamnedēļ dosies uz Lido salu, Itālijā, lai pārstāvētu Latviju Venēcijas kinofestivāla jauno kritiķu žūrijā.

PĀRI CEĻIEM UN UPEI

3. septembrī plkst. 18:00 notiks septiņu Eiropas mūsdienu dokumentālā kino režisoru veidotās filmas „Pāri ceļiem un upei” pirmizrāde Latvijā. Filma tapusi Eiropas kultūras galvaspilsētas projekta “Force Majeure. Riga” ietvaros. Piedalīsies filmas autori – Latvijas režisors Ivars Seleckis, Rainers Komers no Vācijas, Betina Henkele no Austrijas, Audrius Stonis no Lietuvas, Jāks Kilmi no Igaunijas, Jons Bangs Karlsens no Dānijas un Sergejs Lozņica no Ukrainas. Pasākumā piedalīsies arī filmas līdzautori, Latvijas antropologi: Ieva Raubiško, Agnese Cimdiņa, Māris Prombergs, Māra Pinka, Dace Dzenovska un Garets Hamiltons, kā arī aicinātie viesi. Filmas režijas konsultans ir Dāvis Sīmanis.

MANĀ ĀDĀ

Skārleta Johansone spēlē citplanētieti, kas ieradusies uz Zemes, maskējusies žilbinošas sievietes ķermenī. Viņa izmanto savu galveno ieroci - satriecošo seksualitāti, lai medītu vietējos iedzīvotājus. Viņa ir ļoti efektīga sieviete, bet ar laiku viņai pieaug vēlme pēc pasaulīgām lietām un atsvešināšanās no pašas izskata.

NĀC AR MANI PADEJOT

Pēc četru gadu tapšanas perioda šo piektdien 29.augustā savu pirmizrādi piedzīvos Dzintara Dreiberga dokumentālā filma „Nāc ar mani padejot!”.

AKMEŅI MANĀS KABATĀS

Animācijas filma pieaugušajiem - patiesos notikumos balstīts fantastisks stāsts par piecām Signes Baumanes dzimtas sievietēm, Signi pašu ieskaitot, viņu cīņu ar dzīves pārbaudījumiem, depresiju un neprātu. Šai skaudrajā un tai pat laikā humora pilnajā filmā Latvijas vēstures peripētijas savijas ar personīgiem pārdzīvojumiem un stāstiem par ģimenes noslēpumiem, mīlestību un laulību.– Drukāt dokumentu