Jaunumi

„Saula dēls” divos seansos kinoteātrī Splendid Palace

Kannās godalgotā un Rīgas Starptautiskajā kino festivālā izrādītā ungāru režisora Lāslo Nemeša vēsturiskā drāma „Saula dēls” divos seansos būs skatāma kinoteātrī Splendid Palace – 21. un 23. februārī.

Svecināts, cēzar! / Hail, caesar!

Brāļi Koeni jaunākajā veikumā sapulcinājuši patiesi iespaidīgu aktieru ansambli - Džordžs Klūnijs, Skārleta Johansone, Čenings Teitums, Ralfs Fainss, Džona Hils, Frānsisa Makdormanda, Tilda Svintone un Aldens Ērenreihs sola azartisku un pagalam ironisku nolaupīšanas-izpirkuma sižeta izvērsumu.

45 GADI / 45 YEARS KINOTEĀTRĪ SPLENDID PALACE NO 12.FEBRUĀRA

Tā ir filma, kuras spēks ir aktieros. Galvenajās lomās savas paaudzes izcilie britu aktieri: Šarlote Remplinga (Charlotte Rampling) un Toms Kortnijs (Tom Courtenay), kuri jau ir saņēmuši balvu birumu, sākot ar Berlīnes Sudraba lāčiem un beidzot ar Oskara nomināciju Remplingai.

DĀŅU MEITENE/ THE DANISH GIRL NO 5.FEBRUĀRA

Dāņu stāsts par mākslinieku pāri, kuri pagājušā gadsimta divdesmitajos gados brīvību būt tam, kas tu jūties, realizēja par ļoti augstu cenu... Gleznotāja Gerda Vegnera mīl savu vīru Einaru, bet saprot, ka viņa vēlme pārtapt sievietē nav tikai mirkļa ekstravagance, tā ir cilvēciska drāma un cerība labot dabas kļūdu.

Gadsimta likme / The Big Short

Režisora Adamsa Makeja (Adam McKay) filma “Gadsimta likme” (The Big Short) ir trilleris par liela mēroga manipulācijām ar naudu. Tikai amerikāņi spēj “balto apkaklīšu, “buktēto bikšu” un kredītu pasauli pārvērst aizraujošā raksturu un situāciju kokteilī, kura garša, iespējams, jums liksies ne tikai vilinoša, bet arī rūgtena.

Viktors Freibergs: 10 iemesli "Pelnu sanatorijai"

22. janvārī pie skatītājiem nonāca Dāvja Sīmaņa jaunā mākslas filma "Pelnu sanatorija", kas ir režisora debija spēlfilmas žanrā. Kamēr kritiķi viens otru pārspēj daiļrunībā par filmas estētiskajām kvalitātēm un tēmas skaudrumu, portāls "Delfi" lūdza kino zinātniekam Viktoram Freibergam nosaukt 10 iemeslus, kāpēc ir vērts redzēt šo filmu. Viņš lakoniski un trāpīgi atbildēja:

Kerola / Carol no 29. janvāra

“Kerola” ir stila pērle. Ne tikai viena no 2015. gada labākajām filmām, bet arī visintriģējošākā un skaistākā, vārda kinematogrāfiskajā izpratnē. Filma, kas līdzinās kino vēstures klasiskajām, lielajām mīlas drāmām, kaut gan jūtas uzliesmo starp divām sievietēm. Tomēr filma nav ne par feminismu, ne par homoseksualitāti tālajos 50 - tajos, bet gan par sievietes identitāti, vientulību un drosmi sekot savas sirds aicinājumam.

Mana Māte / Mia Madre no Nanni Moreti

Itāļu kino režisora Nanni Moreti jaunākā filma "Mana māte" (Mia Madre), Kannu kinofestivālā izpelnījās 7 minūšu stāvovācijas un labas kritiķu atsauksmes. Filma balstās ģimenes attiecībās un runā par trīs paaudžu sieviešu: mātes, meitas un mazmeitas tuvību un atsvešinātību. Filma saraudināja un arī izsmīdināja Kannas, liekot izjust dzīves laika un cilvēcisko attiecību vērtību.

Īsts itāļu kino ar izciliem Eiropas aktieriem - "Cilvēka vērtība" no 15. janvāra

Vai cilvēka vērtību var izmērīt naudā? Šādu jautājumu ar savu jauno filmu uzdod itāļu režisors Paolo Virzi, kurš britu-amerikāņu autora bestselleru “Human Capital” pārceļ uz Itālijas mūsdienu realitāti. Režisors izmanto itāļu kino iemīļoto ģimenes tēmu ar komplicētām attiecību peripetijām. Filma veidota kā dramēdija, jeb drāmas un komēdijas veikls krustojums, kas aiz vitālām un humora pilnām situācijām slēpj diezgan skumjas patiesības par mūsdienu cilvēka vērtību sistēmu. Filmā katra jauna epizode raisa tālāko notikumu ķēdes reakciju, kurā tā vai citādi iepinas visi filmas varoņi. Mazi meli pāraug lielā negodīgā spēlē un neapdomīgas kļūdas iegūst jau krimināli sodāmu raksturu.– Drukāt dokumentu