Jaunumi

Dāvja Sīmaņa Pelnu sanatorija

21. janvārī, Splendid palace notiks Latvijas pirmizrāde režisora Dāvja Sīmaņa debijas pilnmetrāžas spēlfilmai “Pelnu sanatorija”, kas sola izsmalcinātu vizuālo rokrakstu un filozofiski ietilpīgu tēmu. Filmas ideju ievesmojis nejauši izlasīts apraksts par Romas impērijas dzejnieka izsūtīšanu uz nelielu pilsētu pie Melnās jūras, tur piedzīvoto emocionālo vientulību un vēlmi saprast svešo pasauli ap sevi.

Latvijas kinogada bilance

Kinoraksti.lv Kristīne Matīsa apkopo aizvadītā gada Latvijas kino bilanci. Banāli, bet fakts, turklāt ļoti uzmundrinošs – aizejošais 2015. gads Latvijas filmu nozarē bijis intensīvs un enerģisks, ar jaunievedumiem un pārsteigumiem, rekordistiem un satricinājumiem, uzņēmīgajiem un miljonāriem, dāvanām un ceļojumiem, ar skrējieniem un laureātiem, bankas paņemšanu un fundamenta ielikšanu. Kino Raksti apkopo gada notikumus 39 kategorijās un atļaujas arī dažus secinājumus.

Cilvēks, kurš izdzīvoja / The Revenant

Nule 4 Zelta globusu nominācijas saņēmusī režisora Alehandro Gonsalesa Injaritu (Putncilvēks un Bābele) skaudrā un pēc patiesiem notikumiem veidotā kinolente Cilvēks, kurš izdzīvoja (The Revenant) uzsāks savu ekrāna dzīvi kinoteātrī "Splendid Palace" jau 22. janvārī. Filma nominēta 4 Zelta globusa balvām - kā labākā drāma, labākais aktierdarbs drāmā (Di Kaprio) un labākais režisors (Injaritu). Kā arī filmas muzikālā noformējuma autori, Riuči Sakamoto un Karstens Nikolajs, tikuši pie nominācijas.

Pretīgais 8nieks / The Hateful Eight

Tarantīno savā jaunākajā veikumā, kas ir īsteni tarantīnoisks vesterns, sapulcinājis lielisku aktieru ansambli - Semjuelu L. Džeksonu, Kurtu Raselu, Timu Rotu un Brūsu Dernu, kā arī citus lieliskus aktierus. Režisors filmā liek satikties astoņiem kolorītiem personāžiem īsi pēc Pilsoņu kara Amerikā. Pamazām rodas aizdomas, ka šī tikšanās nav bijusi nejauša un katram no astotnieka ir savi, pavisam nopietni iemesli šeit atrasties.

Pavisam jaunā derība / The brand new testament

Filma ir viena no veiksmīgākajām 2015. gada komēdijām, kura saņēmusi Eiropas Kinoakadēmijas balvu par labāko mākslinieka darbu, kā arī nomināciju kā Labākā komēdija. Beļģija izvirzījusi filmu Oskaram kategorijā Labākā ārzemju filma - nesen tapis zināms, ka filmu iekļuvusi starp 9 finālistēm šīs nominācijas godā. Ņemot vērā, ka Eiropā komēdijas žanrs kombinācijā ar autorkino mūsdienās reti izpelnās ievērību, tad šis ir īpašs gadījums. Vienā no galvenajām lomā ir apburošā franču kino granddāma Katrīna Denēva.

Džoja / Joy

Ir pagājuši trīs gadi kopš režisora un aktieru sadarbības filmā Optimista stāsts (Silver Linings Playbook). Rasela jaunākā traģikomēdija Džoja (Joy) sola teicamus aktierdarbus un amizantus sižeta pavērsienus, kuru centrā ir Lorensas atveidotā Džoja. Jāpiebilst, ka aktrises veikums novērtēts ar Zelta globusu nomināciju kā "labākajai aktrisei komēdijā vai mūziklā", bet pati filma ierindota starp piecām šī gada labākajām komēdijām vai mūzikliem, iegūstot Zelta globusa nomināciju.

Dižais skaistums un kino Paolo Sorentīno vakarā 7. un 9.01.

Kinoteātris "Splendid Palace" aicina jauno gadu iesākt ar mūsdienu itāļu kino pioniera Paolo Sorentīno autorībai veltītajiem vakariem Dižais skaistums un kino 7. un 9. janvārī. Piedāvājam baudīt divas kritiķu un skatītāju mīlestību izpelnījušās Sorentīno filmas - "Dižais skaistums" un "Jaunība". Abas godalgotās kinolentes apliecina mīlestību pret itāļu kino zelta laikmetu un šī perioda mūsdienu reinkarnācijas Sorentīno rokrakstu, kuram raksturīgs estētiskais un intelektuālais vēriens, kā arī cilvēcības koncentrāts.

Decembrī nāc uz kino ar vecākiem pēc "Jaunības"

Kinoteātris "Splendid Palace" decembrī aicina uz Paolo Sorentīno filmu "Jaunība" doties jaunajai paaudze kopā ar vecākiem un vecvecākiem, lai piedzīvotu kino valodas vērienu, kas atstās ilgu un neizgaisināmu pēcgaršu. Dodoties uz filmu kopā, katrs maksā par biļeti 3,50 EUR.

"Jaunība" un "Eimija" triumfē Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremonijā

12. decembrī notika Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremonija Berlīnē, kur apbalvoja 2015. gada labākos kino darbus un sasniegumus. Sveicam visus balvas laureātus, bet īpašs prieks par filmām "Eimija", kas ieguva gada dokumentālās filmas titulu, un "Jaunība", kas ieguva 3 balvas, to skaitā, arī gada filmas titulu.

16.12. Vernera Hercoga šedevrs "Agirre, Dieva dusmas" uz 35 mm filmas

Kinoteātris "Splendid Palace" un Rīgas Kino muzejs aicina uz kinolektorija cikla "Tas, ko tu nedrīksti nezināt XI" īpašo noslēgumu - pēdējo vakaru - 16. decembrī, kad iepazīsim vācu dzīvā klasiķa Vernera Hercoga autorību un vienu no būtiskākajām filmām kinematogrāfā - "Agirre, Dieva dusmas" (Aguirre, der Zorn Gottes, 1972), kas tiks rādīta uz 35 mm filmas. Hercoga personības daudzšķautņainību vakarā izvērsīs lektore - kino teorētiķe un zinātniece Zane Balčus.– Drukāt dokumentu