Jaunumi

Ingrīdas Bergmanes ceļojums uz Itāliju

Kinoteātris "Splendid Palace" ielūdz uz kinolektoriju cikla "Tas, ko tu nedrīksti nezināt XI" piekto vakaru, kas veltīts itāļu kino meistaram Roberto Roselīni, 9. decembrī plkst. 19:00. Vakarā tiks baudīts Roselīni intīmais veikums "Ceļojums uz Itāliju" (Viaggio in Italia, 1954) ar režisora tā laika dzīvesbiedri Ingrīdu Bergmani galvenajā lomā, pirms kura kino kritiķe Daira Āboliņa sacīs ievadvārdus.

Tikšanās ar pianistu Vestardu Šimku filmas "Ausma" seansā

7. decembrī plkst. 20:00 režisores Lailas Pakalniņas Tallinas Starptautiskā kinofestivāla Black Nights sudraba vilka laureātes, spēlfilmas "Ausma", seansā kinoteātrī "Splendid Palace" īpašs viesis - kinolentes mūzikas autors un virtuozais pianists Vestards Šimkus. Pirms starptautiski atzītās un komplimentiem bagātās padomju pasakas Šimkus sacīs ievadvārdus, kā arī koncertizpildījumā improvizēs filmas "Ausma" mūzikas tēmu.

Vienkāršas melodijas filigrānā izpildījumā

"Paņem teleskopu un ieskaties tajā. Viss, ko tu redzi, liekas tik tuvu. Tā ir jaunība! Tagad pagriez to otrādi: tā pati bilde ir tāla un miglaina – tā viss izskatās vecumdienas..."
Atzītais formālists - attēla, vides un skaņu celiņa meistars, Paolo Sorentīno piedāvā ieskatīties jaunības fenomenā caur pretējo, melanholisku, neestētisku, trauslu – vecumu.

11.12. Kinolektorijā jauniešiem: komēdijas žanrs kopā ar Jāni Streiču

Jauniešu kultūras portāls "Jest" sadarbībā ar kinoteātri "Splendid Palace" aicina uz kinolektoriju ciklu vecāko klašu skolēniem un jauniešiem, kurā kino nozares profesionāļi uzstāsies kopā ar jaunajiem kino entuziastiem, lai spēcinātu kino izglītību Latvijā un padarītu to par daļu no vidusskolas vai pamatskolas mācību programmas. Otrais kinolektorijs, kas veltīts komēdijas žanram, notiks 11. decembrī plkst. 14:00. Pasākuma lektori - jaunais režisors Rūdolfs Anže, multimākslinieks Kirils Ēcis un leģendārais režisors Jānis Streičs.

Lūriķis - filma, kas nogalina

1. decembrī plkst. 19:00 kinoteātrī Splendid Palace lektoriju cikla "Tas, ko Tu nedrīksti nezināt XI" nākamā pieturvieta - Lielbritānija un britu sinefīls un režisors Maikls Pauels. Vakarā būs iespēja baudīt Pauela ikonisko filmu Lūriķis (Peeping Tom, 1960), kas apspēlē kino kā perversu vērošanas izpausmi hičkokiski brutālā manierē. Pirms vairāk nekā 50 gadiem filma tika kritiķu izsvilpta un skatītāju gānīta - tā iznīcināja režisora karjeru pēc filmas iznākšanas uz ekrāniem. Savukārt mūsdienās tā ir kļuvusi par kulta kinolenti, jo tieši Pauels ir režisors, kurš atļāvās pārkāpt kino robežas un šokēja vairāk kā Alfrēds Hičkoks. Pirms filmas kino un literatūras zinātnieka Viktora Freiberga ievadlekcija.

Izglītojošs kino cikls jauniešiem

Jauniešu kultūras portāls "Jest;" sadarbībā ar kinoteātri "Splendid Palace" aicina uz kinolektoriju ciklu vecāko klašu skolēniem un jauniešiem, kurā kino nozares profesionāļi uzstāsies kopā ar jaunajiem kino entuziastiem, lai spēcinātu kino izglītību Latvijā un padarītu to par daļu no vidusskolas vai pamatskolas mācību programmas. Lektorijos kino interesenti varēs padziļināt savas zināšanas par kino vēsturi, tā attīstību un mūsdienu kino veidošanas situāciju tieši caur konkrēto lektorija žanru.

RĪGA IFF atskaņas – tas bija kino, un to rādīja kino!

Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Rīga IFF) – filmu maratons, kas desmit dienu garumā bija uzrunājis, iedvesmojis, izaicinājis un tuvinājis skatītājus, festivāla dalībniekus, viesus un organizatorus, ir kā tikko noslēdzies. Deviņas apjomīgas un ļoti dažādas programmas, vairāk nekā astoņdesmit filmu, ikdienas diskusijas, radošie pasākumi un meistardarbnīcas – mūsmāju kinomāniem, kuru skaits ar katru festivāla dienu vien pieauga, nebija brīva brīža pārvilkt elpu.

Tas, ko Tu nedrīksti nezināt

Kinolektoriju "Tas, ko Tu nedrīksti nezināt" - lektorija 11. sezona pievērsīsies Eiropas kino lielvalstīm. Seši izcili režisori, sešas filmas, kas iespaidojušas 20. gadsimta Eiropu, un pusotru mēnesi ilgs, aizraujošs kurss Eiropas kino lielvalstu vēsturē. Luisa Bunjuela, Larsa fon Trīra, Maikla Pauela, Vernera Hercoga, Žana Renuāra un Roberto Rossellini lieldarbi - filmas, kas atstāja būtisku nospiedumu Eiropas kino vēsturē.

Berlināle Rīgā!

Nu jau par tradīciju kļuvušais festivāls tiks atklāts Splendid palace piektdien, 30. oktobrī, plkst. 18.00 ar visos platuma grādos aktuālo Barana bo Odara filmu “Who am I – Neviena sistēma nav droša”. Pie kā var novest jauno datoru “ģēniju” aizraujošās spēlītes – parādīts tik jautri un rafinēti, ka neraisa aizdomas par politisku spēku ieinteresētību…

Informācija par cenu izmaiņām

Lai saglabātu vēsturiskā kinoteātra unikālās kvalitātes kvalitātes un respektētu tā kā kultūras pieminekļa uzturēšanas pieaugošās izmaksas, ar 1. novembri tiek mainītas kino biļešu cenas. Turpmāk kino seanss sestdienas vakarā maksās 6,50 eiro, bet darba dienu seansos jaunākās filmas būs iespējams noskatīties par 6,00 vai 5,00 eiro, atkarībā no dienas laika. Toties senioriem un studentiem būs iespējams izmantot īpašas privilēģijas, iegādājoties biļetes par ievērojami zemākām cenām.– Drukāt dokumentu