Jaunumi

DĀŅU MEITENE/ THE DANISH GIRL NO 5.FEBRUĀRA

Dāņu stāsts par mākslinieku pāri, kuri pagājušā gadsimta divdesmitajos gados brīvību būt tam, kas tu jūties, realizēja par ļoti augstu cenu... Gleznotāja Gerda Vegnera mīl savu vīru Einaru, bet saprot, ka viņa vēlme pārtapt sievietē nav tikai mirkļa ekstravagance, tā ir cilvēciska drāma un cerība labot dabas kļūdu.

Gadsimta likme / The Big Short

Režisora Adamsa Makeja (Adam McKay) filma “Gadsimta likme” (The Big Short) ir trilleris par liela mēroga manipulācijām ar naudu. Tikai amerikāņi spēj “balto apkaklīšu, “buktēto bikšu” un kredītu pasauli pārvērst aizraujošā raksturu un situāciju kokteilī, kura garša, iespējams, jums liksies ne tikai vilinoša, bet arī rūgtena.

Viktors Freibergs: 10 iemesli "Pelnu sanatorijai"

22. janvārī pie skatītājiem nonāca Dāvja Sīmaņa jaunā mākslas filma "Pelnu sanatorija", kas ir režisora debija spēlfilmas žanrā. Kamēr kritiķi viens otru pārspēj daiļrunībā par filmas estētiskajām kvalitātēm un tēmas skaudrumu, portāls "Delfi" lūdza kino zinātniekam Viktoram Freibergam nosaukt 10 iemeslus, kāpēc ir vērts redzēt šo filmu. Viņš lakoniski un trāpīgi atbildēja:

Kerola / Carol no 29. janvāra

“Kerola” ir stila pērle. Ne tikai viena no 2015. gada labākajām filmām, bet arī visintriģējošākā un skaistākā, vārda kinematogrāfiskajā izpratnē. Filma, kas līdzinās kino vēstures klasiskajām, lielajām mīlas drāmām, kaut gan jūtas uzliesmo starp divām sievietēm. Tomēr filma nav ne par feminismu, ne par homoseksualitāti tālajos 50 - tajos, bet gan par sievietes identitāti, vientulību un drosmi sekot savas sirds aicinājumam.

Mana Māte / Mia Madre no Nanni Moreti

Itāļu kino režisora Nanni Moreti jaunākā filma "Mana māte" (Mia Madre), Kannu kinofestivālā izpelnījās 7 minūšu stāvovācijas un labas kritiķu atsauksmes. Filma balstās ģimenes attiecībās un runā par trīs paaudžu sieviešu: mātes, meitas un mazmeitas tuvību un atsvešinātību. Filma saraudināja un arī izsmīdināja Kannas, liekot izjust dzīves laika un cilvēcisko attiecību vērtību.

Īsts itāļu kino ar izciliem Eiropas aktieriem - "Cilvēka vērtība" no 15. janvāra

Vai cilvēka vērtību var izmērīt naudā? Šādu jautājumu ar savu jauno filmu uzdod itāļu režisors Paolo Virzi, kurš britu-amerikāņu autora bestselleru “Human Capital” pārceļ uz Itālijas mūsdienu realitāti. Režisors izmanto itāļu kino iemīļoto ģimenes tēmu ar komplicētām attiecību peripetijām. Filma veidota kā dramēdija, jeb drāmas un komēdijas veikls krustojums, kas aiz vitālām un humora pilnām situācijām slēpj diezgan skumjas patiesības par mūsdienu cilvēka vērtību sistēmu. Filmā katra jauna epizode raisa tālāko notikumu ķēdes reakciju, kurā tā vai citādi iepinas visi filmas varoņi. Mazi meli pāraug lielā negodīgā spēlē un neapdomīgas kļūdas iegūst jau krimināli sodāmu raksturu.

Dāvja Sīmaņa Pelnu sanatorija

21. janvārī, Splendid palace notiks Latvijas pirmizrāde režisora Dāvja Sīmaņa debijas pilnmetrāžas spēlfilmai “Pelnu sanatorija”, kas sola izsmalcinātu vizuālo rokrakstu un filozofiski ietilpīgu tēmu. Filmas ideju ievesmojis nejauši izlasīts apraksts par Romas impērijas dzejnieka izsūtīšanu uz nelielu pilsētu pie Melnās jūras, tur piedzīvoto emocionālo vientulību un vēlmi saprast svešo pasauli ap sevi.

Latvijas kinogada bilance

Kinoraksti.lv Kristīne Matīsa apkopo aizvadītā gada Latvijas kino bilanci. Banāli, bet fakts, turklāt ļoti uzmundrinošs – aizejošais 2015. gads Latvijas filmu nozarē bijis intensīvs un enerģisks, ar jaunievedumiem un pārsteigumiem, rekordistiem un satricinājumiem, uzņēmīgajiem un miljonāriem, dāvanām un ceļojumiem, ar skrējieniem un laureātiem, bankas paņemšanu un fundamenta ielikšanu. Kino Raksti apkopo gada notikumus 39 kategorijās un atļaujas arī dažus secinājumus.

Cilvēks, kurš izdzīvoja / The Revenant

Nule 4 Zelta globusu nominācijas saņēmusī režisora Alehandro Gonsalesa Injaritu (Putncilvēks un Bābele) skaudrā un pēc patiesiem notikumiem veidotā kinolente Cilvēks, kurš izdzīvoja (The Revenant) uzsāks savu ekrāna dzīvi kinoteātrī "Splendid Palace" jau 22. janvārī. Filma nominēta 4 Zelta globusa balvām - kā labākā drāma, labākais aktierdarbs drāmā (Di Kaprio) un labākais režisors (Injaritu). Kā arī filmas muzikālā noformējuma autori, Riuči Sakamoto un Karstens Nikolajs, tikuši pie nominācijas.– Drukāt dokumentu