Jaunumi

16.12. Vernera Hercoga šedevrs "Agirre, Dieva dusmas" uz 35 mm filmas

Kinoteātris "Splendid Palace" un Rīgas Kino muzejs aicina uz kinolektorija cikla "Tas, ko tu nedrīksti nezināt XI" īpašo noslēgumu - pēdējo vakaru - 16. decembrī, kad iepazīsim vācu dzīvā klasiķa Vernera Hercoga autorību un vienu no būtiskākajām filmām kinematogrāfā - "Agirre, Dieva dusmas" (Aguirre, der Zorn Gottes, 1972), kas tiks rādīta uz 35 mm filmas. Hercoga personības daudzšķautņainību vakarā izvērsīs lektore - kino teorētiķe un zinātniece Zane Balčus.

Muzikāls ceļojums koncertizrādē "Mariss Vētra. Rīga toreiz" 18.12.

Kinoteātris "Splendid Palace" aicina atgriezties 20. un 30. gadu Rīgā ar izcilāko latviešu un pasaules vieglo mūziku muzikālajā koncertizrādē Mariss Vētra. Rīga toreiz, kas notiks 18.decembrī plkst. 19:00. Izrādē Bellaccord orķerstris kopā ar Marisu Vētru aizvedīs klausītājus teatrālā ceļojumā uz trauksmaino un pārmaiņu skarto pēckara Rīgu, kur savas dziedoņa gaitas uzsāk jaunais Morics Blumbergs (vēlāk Mariss Vētra).

Ingrīdas Bergmanes ceļojums uz Itāliju

Kinoteātris "Splendid Palace" ielūdz uz kinolektoriju cikla "Tas, ko tu nedrīksti nezināt XI" piekto vakaru, kas veltīts itāļu kino meistaram Roberto Roselīni, 9. decembrī plkst. 19:00. Vakarā tiks baudīts Roselīni intīmais veikums "Ceļojums uz Itāliju" (Viaggio in Italia, 1954) ar režisora tā laika dzīvesbiedri Ingrīdu Bergmani galvenajā lomā, pirms kura kino kritiķe Daira Āboliņa sacīs ievadvārdus.

Tikšanās ar pianistu Vestardu Šimku filmas "Ausma" seansā

7. decembrī plkst. 20:00 režisores Lailas Pakalniņas Tallinas Starptautiskā kinofestivāla Black Nights sudraba vilka laureātes, spēlfilmas "Ausma", seansā kinoteātrī "Splendid Palace" īpašs viesis - kinolentes mūzikas autors un virtuozais pianists Vestards Šimkus. Pirms starptautiski atzītās un komplimentiem bagātās padomju pasakas Šimkus sacīs ievadvārdus, kā arī koncertizpildījumā improvizēs filmas "Ausma" mūzikas tēmu.

Vienkāršas melodijas filigrānā izpildījumā

"Paņem teleskopu un ieskaties tajā. Viss, ko tu redzi, liekas tik tuvu. Tā ir jaunība! Tagad pagriez to otrādi: tā pati bilde ir tāla un miglaina – tā viss izskatās vecumdienas..."
Atzītais formālists - attēla, vides un skaņu celiņa meistars, Paolo Sorentīno piedāvā ieskatīties jaunības fenomenā caur pretējo, melanholisku, neestētisku, trauslu – vecumu.

11.12. Kinolektorijā jauniešiem: komēdijas žanrs kopā ar Jāni Streiču

Jauniešu kultūras portāls "Jest" sadarbībā ar kinoteātri "Splendid Palace" aicina uz kinolektoriju ciklu vecāko klašu skolēniem un jauniešiem, kurā kino nozares profesionāļi uzstāsies kopā ar jaunajiem kino entuziastiem, lai spēcinātu kino izglītību Latvijā un padarītu to par daļu no vidusskolas vai pamatskolas mācību programmas. Otrais kinolektorijs, kas veltīts komēdijas žanram, notiks 11. decembrī plkst. 14:00. Pasākuma lektori - jaunais režisors Rūdolfs Anže, multimākslinieks Kirils Ēcis un leģendārais režisors Jānis Streičs.

Lūriķis - filma, kas nogalina

1. decembrī plkst. 19:00 kinoteātrī Splendid Palace lektoriju cikla "Tas, ko Tu nedrīksti nezināt XI" nākamā pieturvieta - Lielbritānija un britu sinefīls un režisors Maikls Pauels. Vakarā būs iespēja baudīt Pauela ikonisko filmu Lūriķis (Peeping Tom, 1960), kas apspēlē kino kā perversu vērošanas izpausmi hičkokiski brutālā manierē. Pirms vairāk nekā 50 gadiem filma tika kritiķu izsvilpta un skatītāju gānīta - tā iznīcināja režisora karjeru pēc filmas iznākšanas uz ekrāniem. Savukārt mūsdienās tā ir kļuvusi par kulta kinolenti, jo tieši Pauels ir režisors, kurš atļāvās pārkāpt kino robežas un šokēja vairāk kā Alfrēds Hičkoks. Pirms filmas kino un literatūras zinātnieka Viktora Freiberga ievadlekcija.

Izglītojošs kino cikls jauniešiem

Jauniešu kultūras portāls "Jest;" sadarbībā ar kinoteātri "Splendid Palace" aicina uz kinolektoriju ciklu vecāko klašu skolēniem un jauniešiem, kurā kino nozares profesionāļi uzstāsies kopā ar jaunajiem kino entuziastiem, lai spēcinātu kino izglītību Latvijā un padarītu to par daļu no vidusskolas vai pamatskolas mācību programmas. Lektorijos kino interesenti varēs padziļināt savas zināšanas par kino vēsturi, tā attīstību un mūsdienu kino veidošanas situāciju tieši caur konkrēto lektorija žanru.

RĪGA IFF atskaņas – tas bija kino, un to rādīja kino!

Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Rīga IFF) – filmu maratons, kas desmit dienu garumā bija uzrunājis, iedvesmojis, izaicinājis un tuvinājis skatītājus, festivāla dalībniekus, viesus un organizatorus, ir kā tikko noslēdzies. Deviņas apjomīgas un ļoti dažādas programmas, vairāk nekā astoņdesmit filmu, ikdienas diskusijas, radošie pasākumi un meistardarbnīcas – mūsmāju kinomāniem, kuru skaits ar katru festivāla dienu vien pieauga, nebija brīva brīža pārvilkt elpu.

Tas, ko Tu nedrīksti nezināt

Kinolektoriju "Tas, ko Tu nedrīksti nezināt" - lektorija 11. sezona pievērsīsies Eiropas kino lielvalstīm. Seši izcili režisori, sešas filmas, kas iespaidojušas 20. gadsimta Eiropu, un pusotru mēnesi ilgs, aizraujošs kurss Eiropas kino lielvalstu vēsturē. Luisa Bunjuela, Larsa fon Trīra, Maikla Pauela, Vernera Hercoga, Žana Renuāra un Roberto Rossellini lieldarbi - filmas, kas atstāja būtisku nospiedumu Eiropas kino vēsturē.– Drukāt dokumentu