Jaunumi

PĀRI CEĻIEM UN UPEI

3. septembrī plkst. 18:00 notiks septiņu Eiropas mūsdienu dokumentālā kino režisoru veidotās filmas „Pāri ceļiem un upei” pirmizrāde Latvijā. Filma tapusi Eiropas kultūras galvaspilsētas projekta “Force Majeure. Riga” ietvaros. Piedalīsies filmas autori – Latvijas režisors Ivars Seleckis, Rainers Komers no Vācijas, Betina Henkele no Austrijas, Audrius Stonis no Lietuvas, Jāks Kilmi no Igaunijas, Jons Bangs Karlsens no Dānijas un Sergejs Lozņica no Ukrainas. Pasākumā piedalīsies arī filmas līdzautori, Latvijas antropologi: Ieva Raubiško, Agnese Cimdiņa, Māris Prombergs, Māra Pinka, Dace Dzenovska un Garets Hamiltons, kā arī aicinātie viesi. Filmas režijas konsultans ir Dāvis Sīmanis.

MANĀ ĀDĀ

Skārleta Johansone spēlē citplanētieti, kas ieradusies uz Zemes, maskējusies žilbinošas sievietes ķermenī. Viņa izmanto savu galveno ieroci - satriecošo seksualitāti, lai medītu vietējos iedzīvotājus. Viņa ir ļoti efektīga sieviete, bet ar laiku viņai pieaug vēlme pēc pasaulīgām lietām un atsvešināšanās no pašas izskata.

NĀC AR MANI PADEJOT

Pēc četru gadu tapšanas perioda šo piektdien 29.augustā savu pirmizrādi piedzīvos Dzintara Dreiberga dokumentālā filma „Nāc ar mani padejot!”.

AKMEŅI MANĀS KABATĀS

Animācijas filma pieaugušajiem - patiesos notikumos balstīts fantastisks stāsts par piecām Signes Baumanes dzimtas sievietēm, Signi pašu ieskaitot, viņu cīņu ar dzīves pārbaudījumiem, depresiju un neprātu. Šai skaudrajā un tai pat laikā humora pilnajā filmā Latvijas vēstures peripētijas savijas ar personīgiem pārdzīvojumiem un stāstiem par ģimenes noslēpumiem, mīlestību un laulību.

Kinoteātris Splendid Palace uzsāk rudens-ziemas sezonu

21.augustā ar Ņujorkā dzīvojošās latviešu režisores Signes Baumanes pirmizrādi „Akmeņi manās kabatās” kinoteātris Splendid Palace uzsāks savu rudens-ziemas sezonu. Filma, kas jau guvusi godalgas pasaulē, ir ļoti personisks autobiogrāfisks stāsts par Latvijas vēsturi caur vienas ģimenes piecām dažādu paaudžu sievietēm – ne bez humora.

FESTIVĀLA „BALTIJAS PĒRLE” PRESES KONFERENCE

Otrdien 12. augustā, plkst. 11.45 kinoteātrī „Splendid Palace” notiks preses konference, kas veltīta starptautiskā kinoaktieru festivāla „Baltijas pērle” jubilejas festivāla norisei Rīgā no 12. līdz 21. septembrim .– Drukāt dokumentu