Atpakaļ

Jaunumi

02/11 Izrāde "Puse no sirds"

Pētījums par vidējo latviešu vidējo laulību jaunajā izrādē „PUSE NO SIRDS”

2011.gada 2.novembrī Kinoteātrī Splendid Palace
pirmizrādi piedzīvos jaunā izrāžu apvienības „Panna” izrāde „PUSE NO SIRDS”. Tajā aktieri Zane Daudziņa un Aldis Siliņš iejutīsies tipiska latviešu laulātā pāra attiecībās, ko dzīve piespiež doties prom no valsts, bet vēlāk atgriezties – vienam pie otra un Latvijā.

Izpētījis vīrieša lomu ģimenē izrādē „Tētis” un sievietes intīmo zonu bilanci izrādē „Tāda es esmu”, izrāžu apvienības PANNA režisors Juris Rijnieks un dramaturģe Aiva Birbele kopā ar aktieriem Zani Daudziņu un Aldi Siliņu nodos skatītāju vērtējumam jaunu stand-up izrādi - komēdiju „PUSE NO SIRDS”.

Ideja par izrādi radusies, PANNAI ar izrādi „Tētis” pirms gada viesojoties Īrijā, tāpēc iespējams, ka dažs labs Īrijas latvietis izrādē atpazīs piedzīvotas situācijas. Tas lieliski raksturo stand-up žanru – stand-up stāsti rodas no dzīves. Izrādes režisors J. Rijnieks stāsta par izrādes vadmotīvu – brauc uz kuru pasaules malu gribi, bet puse sirds paliek Latvijā. „Te nav ne liekas patētikas, ne banalitātes. Mēs gribam runāt par to, kā nosaukt vārdā nenosaucamo iemeslu, kāpēc Latvijā kāds vēl dzīvo un kāpēc tie, kas šobrīd atrodas ārpus Latvijas, ar bērniem sarunājas latviski un kopā svin Jāņus, Ziemsvētkus un vienkārši dzimšanas dienas, kāpēc gaida no Latvijas atsūtītos Kāruma sieriņus un rupjmaizi.”

Izrādes tapšanas procesu raksturo Zane Daudziņa: „Strādājot pie izrādes „Puse no sirds”, man ir kļuvis pilnīgi skaidrs, kas pietrūkst latviešiem. Tā ir mīlestība. Jā, tieši tik vienkārši tas ir! Un manas izrādes varones Annas galvenā atziņa – mana vērtība nemainās atkarībā no tā, ko un kur es daru.”

Aktieri Zane Daudziņa un Aldis Siliņš izrādīs ne tikai ķermeniskos daiļumus, bet demonstrēs arī intelektuālos dziļumus, ko tiem sarūpējusi teksta autore Aiva Birbele, iedvesmu smeļot klasiskās vārsmās:

Nav stāsta skumjāka ar mīlas metu,
Kā sāsts par Romeo un Džuljetu.
(Šekspīrs)

Stāsts jautrāks tapis par Jāni un Annu,
Kas mīlu uztur kā karstu pannu.
Tie krīzi pārvar gan valstī, gan mājās,
Kaut sanāk puspasauli izstaigāt kājām.
(Birbele)

Pasākumu drīkst apmeklēt: ieteicams no 12 gadu vecuma
Pasākuma valoda: latviešu
Bezmaksas ieeja bērniem: līdz 6 gadu vecumam
Cenas: 5 - 10 Ls
Ievas lasītāju kluba kartes īpašniekiem biļetes ar 30% atlaidi, pērkot biļetes biļešu kasēs
Čilli kartes īpašniekiem biļetes ar 30% atlaidi, pērkot biļetes biļešu kasēs

Biļešu iegāde visās SIA Biļešu Serviss kasēs, kā arī internetā - www.bilesuserviss.lv

Vairāk informācijas: http://www.pannasteatris.lv Share


– Drukāt dokumentu