Atpakaļ

Jaunumi

03/01 filma "Tabu"

Portugāle, 2012
Garums: 120 min

Režisors: Miguel Gomes
Lomās: Teresa Madruga (Pilara), Laura Soveral (Aurora vecumdienās), Ana Moreira (Aurora jaunībā), Henrique Espírito Santo (Džanluka Ventura vecumdienās), Carloto Cotta (Ventura jaunībā), Isabel Cardoso (Santa), Manuel Mesquita (Mario)

Alfreda Bauera balva, Berlināle 2012

Filmas „Tabu” pirmā daļa, kuras nosaukums ir „Zudusī paradīze" (Paraíso perdido), norisinās mūsdienu Lisabonā un stāsta par Pilaru — piecdesmitgadīgu sievieti, kas ir Tezē kristiešu kopienas biedre un savu laiku velta cilvēkiem un dažādiem labiem mērķiem. Viņa periodiski rūpējas par savu gados veco kaimiņieni Auroru, kurai vecuma plānprātības iespaidā šķiet, ka viņas melnādainā mājkalpotāja Santa viņu vajā un ka meita ir viņu pametusi. Taču šķiet, ka Pilaras ziedošanās nerod atsaucību nedz apkārtējos, nedz šajā vecajā sievietē, kas noslēdzas savā uzmācīgo domu pasaulē.

Auroras pēkšņā nāve otrajā filmas daļā — „Paradīze” (Paraíso) — liek atklāties dziļi atmiņās noglabātiem pagātnes
notikumiem. Džanluka Ventura, kāds pirms ilga laika nozudis Auroras mīļākais, atklāj Pilarai un Santai vecās sievietes noklusēto stāstu par slepeno mīlestību, kas viņus abus saveda kopā Āfrikā, kādā Portugāles kolonijā, ko bija pārņēmušas pirmās neatkarības cīņu vēsmas. Atmiņu stāsts filmas otrajā daļā ir bez filmas
sākuma reālisma, kļūstot daudz attālinātāks, gandrīz sapnim līdzīgs.

Kopš 2007. gada Eiropas Parlaments piešķir LUX balvu filmām, kas pievēršas eiropiešiem aktuāliem jautājumiem, rosinot debates un pārdomas par Eiropu un tās nākotni.

Ieeja bez maksas. Brīvbiļetes kino "Splendid Palace" kasē (Elizabetes iela 61) un EIropas Savienības Mājā 1.stāvā (Aspazijas bulvāris 28) no 11.12.12.

Papildu informācija: http://www.luxprize.eu/movies/2012/tabuShare


– Drukāt dokumentu