Atpakaļ

Jaunumi

14/11 Izrāde Henrijs VIII `Karaliskais gambīts` - nopietna komēdija 2 cēlienos

2010. gada vasara un rudens – Latvijas pilīs un muižās viesojas Anglijas un Īrijas karalis Henrijs VIII Tjudors.

Atzīmējot Latvijas muižu un piļu asociācijas 10 gadu jubileju, vairākās muižās un pilīs notiks izrāde par skandalozo 16.gs. angļu monarhu Henriju VIII ar fascinējošo aktieri Andri Bērziņu galvenajā lomā.

Lai gan luga ir par Anglijas karali Henriju VIII un sešām sievietēm viņa dzīvē, tā nav autentiski vēsturiska. Šajā nopietnajā komēdijā vēsturiskās personas darbojas no 16.gs. līdz mūsdienām, iztirzājot daudzas politiskas, sociālas un ētiskas problēmas, kas nav atrisinātas joprojām un arī šodien izrādās apbrīnojami aktuālas. Autors savu ideju izpausmei būtu varējis izmantot arī Napoleonu Bonopartu, Josifu Staļinu, Ādolfu Hitleru vai citas vēsturiskas personas, kas būtiski veidojušas un ietekmējušas šo pasauli un cilvēces likteņus. Vairāki režisori ir lugu interpretējuši arī kā analoģiju komunismam, tā dzimšanai un norietam.

Lugas autors ir vācu dramaturgs Hermanis Gresīkers (Hermann Gressieker), pirmizrāde vācu valodā notika 1957.gadā un to tūlīt uzveda vairāk nekā 20 teātri Vācijā, Austrijā un citur. Angliski luga pirmoreiz iestudēta 1959.gadā Ņujorkā Selivana ielas teātrī, Kanādā Monreālas Repertuāra teātrī luga uzvesta 50.gadu beigās Kanādā dzīvojoša latviešu režisora Gunāra Vērenieka režijā. Pirms vairāk nekā 10 gadiem Gunārs Vērenieks izrādi pirmo reizi iestudēja arī Latvijā.

Atjaunotās versijas režisors ir Voldemārs Šoriņš, izrādei ir tapuši jauni vēsturiski krāšņi tērpi.

Henrija sievu lomās spožas un populāras aktrises - Lāsma Kugrēna, Aīda Ozoliņa, Raimonda Vazdika, Indra Burkovska, Zane Burnicka, Egija Missa un Ruta Vītiņa.

Pasākumu drīkst apmeklēt: no 7 gadu vecuma
Pasākuma valoda: latviešu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~2h30min

Vairāk informācijas: http://www.izradehenrijs.lv

Biļetes iegādājamas visās SIA Biļešu Serviss kasēs, kā arī internetā www.bilesuserviss.lvShare


– Drukāt dokumentu