Atpakaļ

Jaunumi

09/05 BĒRNU VOKĀLĀ ANSAMBĻA "DZEGUZĪTE" 45. JUBILEJAS KONCERTS

9.maijā plkst. 14:00 Latvijas Radio bērnu vokālā ansambļa "Dzeguzīte" 45. jubilejas koncerts. Programmā skanēs tikai un vienīgi komponista Raimonda Paula dziesmas, to vidū būs labi pazīstami un iemīļoti, kā arī vairāki jauni skaņdarbi un popūriji.

Latvijas radio vismazāko bērnu vokālā ansambļa pirmsākumi meklējami 1970. gada vasarā, kad tika izsludināts pirmais dalībnieku konkurss un toruden Aldas Strazdas vadībā sākās darbs pie ierakstiem. 1972. gadā ansambļa vadību pārņēma Aldas māsa,  diplomēta mūzikas pedagoģe un kordiriģente Daila Martinsone, kuras vadībā Dzeguzītedarbojas visus šis gadus. Ansambļa kontā ir sadarbība ar labākajiem Latvijas dziesmu autoriem un solistiem, izdotas skaņuplates un neskaitāmi albumi, koncertu skaits mērāms tūkstošos.

45 pastāvēšanas gadu laikā Latvijas radio bērnu vokālais ansamblis Dzeguzītepiedziedājis ne tikai visu Latviju, bet arī daudzas jo daudzas pasaules valstis. Tas noticis, pirmkārt, pateicoties sadarbībai ar komponistu un pianistu Raimondu Paulu, kurš 1981. gadā uzsāka sadarbību ar Dailas Martinsones audzēkņiem, pildīdams skaņraža un koncertmeistara pienākumus. Tieši Maestro 80. gadu vidū latviešu dziedošos bērnus uzveda uz lielākajām estrādes skatuvēm, kas bija nebijis notikums toreizējā Padomju Savienībā. Pa šo laiku apceļota Eiropa un Amerika, no studijas kolektīva Dzeguzīte izaugusi par spožu, panākumiem bagātu koncertansambli. Gūti panākumi dažnedažādos festivālos un konkursos, vairāki dzeguzēni kļuvuši par ievērojamiem mūziķiem.

Vairāk: VOKĀLĀ ANSAMBĻA "DZEGUZĪTE" 45 GADU JUBILEJAS KONCERTSShare


– Drukāt dokumentu