Atpakaļ

Jaunumi

11/11 dokumentālā filma "Čikāgas piecīši. Par mani, draudziņ, nebēdā"

Dokumentālā filma, Latvija, 2011

Režisors: Igors Linga

Filma par to, kā pieci jauni trimdā dzīvojoši latvieši satikās Čikāgā tālajā 1961. gadā, lai dziedātu latviešiem trimdā. Grupas humorpilnās programmas viņus aizveda uz latviešu centriem visā pasaulē, bet tikai 1989. gadā viņi nonāca Latvijā, kur leģendārajā Mežaparka koncertā saprata, cik populāra un simboliska viņu mūzika ir bijusi šeit. Gadiem ejot grupas sastāvs ir mainījies, bet asprātība, jautrība un mīlestība pret dzīvi ir jūtama arī šodien, kad grupa svin savu 50 gadu jubileju.
Zaļumballes, mājas saieti, dažnedažādas lentes un kasetes – viņu virtuālā klātbūtne daudziem joprojām ir labā atmiņā, jo saistās vai nu ar bērnību, pirmo mīlestību vai kādu notikumu. Skarbajā padomju laikā daudzi latvieši, dzīvodami daudzstāvu mikrorajonu namos, skaļi klausījās “Čikāgas piecīšu” nelegāli iegūtos ierakstus, tādējādi mēģinot spītīgi sacensties ar kaimiņu atskaņoto Allu Pugačovu vai ko citu no tā laika padomju repertuāra. Tā bija piederība Latvijai, nevis padomju tautai. Tās bija alkas pēc brīvības un neatkarības.
„Čikāgas piecīšiem” pašiem nebija ne jausmas par savu milzīgo popularitāti Latvijā.  Muzicēšana bija viņu iespēja satikties, apceļot pasauli un visiem kopā brīnišķīgi pavadīt laiku. Tā bija nebeidzama jautrība un piedzīvojumi daudzu gadu garumā. Tikai leģendārajā koncertā Mežaparkā 1989. gadā viņi saprata, ko nozīmē cilvēkiem šeit. 2011. gadā grupa atzīmē savu 50 gadu pastāvēšanas jubileju. Tāpat kā 1961. gadā viņi satikās, lai kopīgi spēlētu, arī šogad viņi sabrauc no dažādām Amerikas pilsētām, lai gatavotos savam jubilejas koncertam.  Dokumentālo filmu „Čikāgas Piecīši. Par mani, draudziņ, nebēdā!” veidojis Mūzikas Video kanāls sadarbībā ar Jura Podnieka studiju. Filmas tapšanu atbalstījusi Lattelecom Televīzija.

Ieeja: 2.00 Ls. Skolēniem, studentiem, pensionāriem un cilvēkiem ar īpašajām vajadzībām, kā arī pirmdienās, nākot kopā ar draugu, un otrdienās — 1.50 Ls.Share


– Drukāt dokumentu