Atpakaļ

Jaunumi

12/10 Animācijas filma "Mošķis Parīzē"

Kino „Splendid Palace” no 12. oktobra sāks demonstrēt režisora Bibo Berdžerona animācijas filmu „Mošķis Parīzē”(Monster in Paris), kas aizved mūs uz 1910. gadu Francijas galvaspilsētu Parīzi. Izmantojot reālu vēsturisku faktu - 1910. gada plūdus Parīzē - franču kinematogrāfisti ļāvušies fantāzijai, kas raisa asociācijas gan ar “ Operas spoku”, gan ar “Briesmoni un skaistuli” un citām klasiskām kino vērtībām.

Pilsētu pārņēmusi panika. Ūdens līmenis ceļas, appludinot ielas, un turklāt pa tām klīst mošķis! Pazīstamais komisārs Meinots ar saviem vīriem pūlas to nomedīt dienu un nakti, taču bez panākumiem. Iespējams, Monmartras kabarē “Retais putns” prožektoru gaismu spožums galu galā nav no sliktākajām vietām, kur mošķim paslēpties!
              
“Moški Paīzē” veidojis režisors Bibo Berdžerons, kurš pirms tam strādājis pie nesenā animācijas hīta “ Haizivs stāsts”. Šī ir jaunā režisora pirmā patstāvīgā filma.

Filmas producents ir viens no franču kino lielākajiem fantastiem Liks Besons, kurš ar šo romantisko mīlas stāstu, kas vienlaicīgi ir arī trilleris,  atzīstas mīlestībā pagājušā gadsimta Parīzei un tās atmosfērai. Filma “Mošķis Parīzē”  2012. gadā ir saņēmusi franču Oskara-Cēzara balvas nomināciju  gada labākās animācijas filmas kategorijā. Filmas oriģinālās mūzikas komponists Mathieu Chedid kā aktieris arī ieskaņojis Mosķa lomu, bet viņa daiļās dziedošās partneres balss pieder Vanesai Paradī.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Ieeja: 3.00 Ls, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 2.50 Ls.

Share


– Drukāt dokumentu