Atpakaļ

Jaunumi

17/03 Tuvojas kino nakts „Crazy Night 5” – Ieeja brīva!

Jau piekto reizi Latvijas Kultūras akadēmija aicinās kinogardēžus uz nakts filmu skati ar nosaukumu „Crazy Night”. Tā tiek plānota naktī no 17. uz 18. martu kinoteātra „Splendid Palace” Lielajā zālē.

Ņemot vērā, ka filmu maratona apmeklētāju būtisko daļu veido jaunās paaudzes cilvēki, šoreiz skates tēma atsaucas uz leģendāras Jura Podnieka 80. gados uzņemtās filmas nosaukumu „Vai viegli būt jaunam?”.

Trakajā naktī, 17. martā, starp vairākām filmām, Latvijas pirmizrādi piedzīvos veselas trīs izcilas mūsdienu mākslas filmas no Eiropas, kuras veltītas cilvēka skaistākajam un neordinārākajam dzīves posmam - jaunībai.

„Crazy Night” ir Latvijas mēroga unikāls pasākums. Festivāla uzdevumi ir mēģināt parādīt pretsvaru komerciālo filmu ieplūdumam Latvijā un pieradināt plašu sabiedrību pie kvalitatīva autorkino skatīšanās, ka arī informēt auditoriju par labākajiem kino mākslas sasniegumiem Eiropā, vienlaikus mēģinot nedublēties ar komerciālajiem festivāliem. Paralēli tiek dota iespēja arī jaunajiem Kultūras akadēmijas kino režijas studentiem – pirms lielo filmu izrādīšanas, tiek demonstrētas studentu īsfilmas.

Apmeklējums „Crazy Night” skatēs tradicionāli ir bez maksas, neļaujot cilvēku ekonomiskajām stāvoklim būt par šķērsli festivāla apmeklējumam. Tas iespējams pateicoties ārvalstu vēstniecībām un kultūras institūtiem, kuri nodrošina bezmaksas tiesības filmu izrādīšanai; kā arī Rīgas Domei un Valsts Kultūrkapitāla fondam, kuri piešķir līdzekļus kinozāles nomai. Sabiedrības informēšanai netiek izmantota apmaksāta reklāma afišu stendos, lielākoties informatīvo atbalstītāju piedāvātās iespējas, galvenokārt internetā.  

Programma:

22:00     „Vai viegli būt jaunam”, rež. J. Podnieks (1986, Latvija)
24.00    LKA īsfilma: „G-punkts”, rež. M.Dišlere, oper. J.Kmins, J. Zemītis
„Pašnāvnieku zāle” /„Sala samobójców”/, rež. J. Komasa (2011, Polija)- Latvijas pirmizrāde

02:20    LKA īsfilma: „Bez nosaukuma”, rež. G.Jakobsons, oper. A.Šteinbergs
„Skābeklis” /„Кислород”/, rež. I.Viripajevs (2009, Krievija) - Latvijas pirmizrāde
03:50    LKA īsfilma: „Kāpēc es neaizlidoju kosmosā”, rež. K.Krūmiņš, oper. A.Grebņevs
„Oslo, 31. Augusts” /„Oslo, 31. august”/,  rež. J.Trier (2011, Norvēģija) - Latvijas pirmizrāde
05:40    "Šerbūras lietussargi" /”Les Parapluies de Cherbourg”/, rež. J.Demy (1964, Francija)

Priekšroka pirmajiem tikt ielaistiem zālē būs apmeklētājiem, kuri sestdien, 17. martā būs piedalījušies LKA INFORMĀCIJAS DIENĀ (Rīgā, Ludzas ielā 24, no plkst. 12.00 līdz 15.00; reģistrācija no plkst. 11.00) un tur saņēmuši Akadēmijas zīmodziņu.

Filmas oriģinālvalodā ar tulkojumu (austiņās) latviešu valodā.
Subtitri angļu valodā.

Atbalsta:
Francijas institūts, Norvēģijas vēstniecība, Polijas vēstniecība, kino kompānija „Volga” (Krievija), kino festivāls „Era. Nowe Horyzonty” (Polija), Norvēģijas kino institūts, Jura Podnieka studija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas Dome.
Informatīvi atbalsta:
Portāls „draugiem.lv”, žurnāls „IR”, Latvijas Radio 3 „Klasika”
Festivāla idejas autors un organizators – Kšištofs Širšeņs /Krzysztof Szyrszeń/ 

Ieeja: brīvaShare


– Drukāt dokumentu