Atpakaļ

Jaunumi

17/04 SEANSS STUDENTIEM

17.aprīlī plkst. 20:00 Amerikas Kinoakadēmijas Oskara balvai nominēto spēles īsfilmu pirmizrādi kino Splendid Palace atklās seanss studentiem, kad par īpaši izdevīgu cenu, 2 eur, aicināti studenti. Ievadlekciju sniegs Nacionālā Kino centra vadītāja un kino kritiķe Dita Rietuma.

Filmu kolekcija, kas šopavasar būs skatāma tikai kino Splendid Palace, piedāvā vienkopus novērtēt visas piecas šī gada labākās "spēles īsfilmas"(short films), solot pārsteigumus to dažādībā un izpratnē par žanra potenciālu. Māksla un cilvēcīgums apvienojumā ar aizkustinošiem stāstiem piecās īsfilmās – „Aja”, „Bugalū un Grems”, „Sviesta lampa”, „Parvane”, kā arī ASV Kinoakadēmijas augstāko apbalvojumu ieguvusī īsfilma - „Telefona zvans”. 

Daira Āboliņa, kinokritiķe: „Īsfilmas ir visjauneklīgākais kino gan pēc formas, gan satura! Taču ir maldīgi domāt, ka īsfilmas ir iesācēju kino... Oskara nomināciju un balvu kontekstā, īsfilmas ir kino haikas, kino anekdotes, kino dzejoļi... Kompaktā forma diktē citus noteikumus. Kūsā emocijas. Un talantu var atpazīt uzreiz.”

Ieejas maksa: 4.50 EUR, STUDENTIEM, uzrādot apliecību, TIKAI 2.00 EUR.

Kino Splendid Palace STUDENTU SEANSI ir lieliska iespēja ne vien būt klāt Eiropas un pasaules aktuālāko filmu pirmizrādēs, bet arī pirms tās noklausīties kāda kinokritiķa vai cita sabiedrībā atzīta eksperta komentāru par filmu, tās režisoru, aktieriem, žanru, vai filmā risinātajiem jautājumiem. STUDENTU SEANSOS Splendid Palace ikreiz piedāvā noskatīties aktuālas, jauneklīgas un izaicinošas filmas, kas raisa diskusijas, pārkāpj tabu, piesaka jaunu kārtību gan starp kino pazinējiem, gan skatītājiem, kļūstot par neatņemamu izziņas avotu ikvienam, kas gatavs sasniegt jaunus apvāršņus.

Vairāk: SEANSS STUDENTIEM - OSCAR BALVAI NOMINĒTĀS ĪSFILMAS 2015

Atbalsta: Europa CinemasShare


– Drukāt dokumentu