Atpakaļ

Jaunumi

17/12 Latviešu kino klubs - U.Brauna jubilejas vakars "Ar Dievu 20 gadsimts"

17.decembrī plkst. 18:00 kino "Splendid Palace" notiks kino dokumentālista Ulda Brauna 80 gadu jubilejai veltīts vakars - divu sēriju filma par Latvijas vēsturi „Ardievu, divdesmitais gadsimts!”

Filmā apkopoti unikāli Latvijas un ārzemju kino arhīvos atrasti kadri, kas plaši ataino Latvijas pretrunu plosīto vēsturi visa 20.gadsimta garumā.


Režisors Uldis Brauns, scenārija autors Imants Ziedonis, teksta autors Alberts Bels, komponists Mārtiņš Brauns, operators Gvido Skulte un producents Rolands Kalniņš izveidojuši episku kino stāstu par mūsu tautas likteni nesenās pagātnes vēsturiskajos griežos.


Tā ir filma, kas būtu jāredz katram latvietim, lai uzzinātu un saprastu, kādiem vēsturiskiem pārbaudījumiem bijuši pakļauti mūsu vectēvu un tēvu likteņi, lai apzinātos savas saknes, vērtētu Latvijas vēsturi pasaules notikumu kontekstā.

Režisors un operators Uldis Brauns ir uzskatāms par īpaši nozīmīgu personu Latvijas kino vēsturē.60-to gadu sākumā ar filmām „Baltie zvani”(1961.g., tā iekļauta pasaules nozīmīgāko dokumentālo filmu sarakstā) . „Sākums”, „Celtne” un „Strādnieks” Uldis Brauns sagrāva toreiz valdošo elementāri informatīvo staļiniskās propagandas stilu un pieteica pavisam citu-cilvēcisku, patiesu un tēlainu kino valodu. Tā sasaucās ar dokumentālistu Jorisa Īvensa, Žana Ruša, Krisa Markēra un citu to gadu pasaules dižo režisoru meklējumiem. Taču Uldis Brauns ar domu biedriem virzījās pa savu meklējumu ceļu, kas vēlāk tika jau plašā kino areālā nodēvēts par „Latviešu dokumentālā kino skolu”, par „Rīgas skolu”.Šai „Rīgas skolai”radās sekotāji Lietuvā un Pēterburgā, Kirgizstanā un Jekaterinburgā, Vācijā, Čehijā, Ungārijā un citur.


Ulda Brauna radošo biogrāfiju raksturo globāls vēriens, filozofisks skatījums uz procesiem Latvijā un pasaulē, realitātē ieraudzīti mākslinieciski tēli, asociācijas un metaforas.


Viņa pilnmetrāžas filmas- „235 000 000”(1967),”Ceļojums uz Zemi”(1977), „Mana zeme-manas mīlestības pasaule”(1981),”Mūsu dzīves zvaigžņu stundas”(1987) ir vērtība, ko Latvija nav „apjēgusi”. Vēl viens Tēvzemē neatzītais pravietis...

Nesen Uldis Brauns tika aicināts lasīt lekcijas profesionāļiem un studentiem Francijā.

 

Pasākumu rīko Latvijas Kinematogrāfistu savienība, tālr.67288536, 67288537
Atbalsta: VKKF, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, VKFFDA, Rīgas Kino muzejs

Ieeja: 3.00 Ls, pensionāriem, skolniekiem, studentiem - 2.00 Ls



Share


– Drukāt dokumentu