Atpakaļ

Jaunumi

19/12 filma "Šuna Lī un dzejnieks" (Io sono Li)

Itālija un Francija, 2011
Garums: 96 min

Režisors: Andrea Segre
Lomās: Zhao Tao (Šuna Lī), Rade Sherbedgia (Bepī), Marco Paolini (Kope), Roberto Citran (advokāts) un Giuseppe Battiston (Devī)

Eiropas Parlamenta LUX balva, 2012

Šuna Lī, gados jauna ķīniete, strādā tekstilrūpniecības uzņēmumā Romas priekšpilsētā. Kādu dienu viņu nosūta uz Kjodžu (Chioggia), netālu no Venēcijas, kur viņa kļūst par viesmīli kādā kafejnīcā, kuru apmeklē veci zvejnieki. Starp viņiem ir dienvidslāvs Bepī ar iesauku „dzejnieks", kurš pirms trīsdesmit gadiem ieceļojis Itālijā un sadraudzējas ar Lī. Taču šo draudzību neatbalsta ne kvartālā dzīvojošie itāļi, ne arī ķīniešu kopiena.

Dokumentālista Andrea Segre pirmā pilnmetrāžas drāma Io sono Li smalkjūtīgi un piesardzīgi apskata jautājumu par dažādu kultūru pārstāvju satuvināšanos.
Kopš 2007. gada Eiropas Parlaments piešķir LUX balvu filmām, kas pievēršas eiropiešiem aktuāliem jautājumiem, rosinot debates un pārdomas par Eiropu un tās nākotni.
Ieeja bez maksas. Brīvbiļetes kino "Splendid Palace" kasē (Elizabetes iela 61) un EIropas Savienības Mājā 1.stāvā (Aspazijas bulvāris 28) no 11.12.12.


Share


– Drukāt dokumentu