Atpakaļ

Jaunumi

21/03 KINOLKETORIJS "Tas, ko tu nedrīksti nezināt VIII. Kino un citas mākslas"

Rīgas Kino muzejs un kinoteātris "Splendid Palace" no 21. marta līdz 9.maijam rīkos astoto kinolektoriju "Tas, ko tu nedrīksti nezināt", iepazīstinot skatītājus ar izcilām Eiropas un ASV "art house" filmām.
Šoreiz piecu lekciju ciklā tiks apskatīti kino darbi, kas saistīti ar citām mākslas formām - glezniecību, literatūru, komiksu mākslu un citām. Pirms filmu seansiem runās dažādu mākslas jomu pārstāvji - mākslas kuratori, komiksu mākslinieki un izdevēji, literāti, tostarp Viktors Freibergs, Pauls Bankovskis, Māris Bērziņš.
Lektoriju 21.martā atklās dubultseanss, kas būs veltīts kino un komiksu mākslai. Pirms seansa uzstāsies lektores Zane Zajančkauska un Ingrīda Pičukāne.

Lielajā zālē: 21.03. seanss 19:00

Kino un komiksu māksla – dubultseanss

KURŠ GRIB NOGALINĀT DŽESIJU?
Čehija, 1966
Režisors: Vāclavs Vorlīčeks
Lomās: Dana Medržicka, Jiržī Sovāks, Olga Šoberova.

Kas notiek, kad komiksu varoņi atdzīvojas, izkāpj no papīra, ielaužas sapņos un ikdienas realitātē, radot milzu haosu? Melnā komēdija/zinātniskās fantastikas filma pieder pie čehu kino klasikas un risina demokrātijas, Rietumu kultūras ietekmes, ētikas tematiku. Filmas vizuālo tēlu un komiksu varoņus radījis čehu komiksu kulta mākslinieks Kaja Saudeks.

AR ČETRĀM SLEPKAVĪBĀM PIETIKS, DĀRGUMIŅ
Čehija, 1970
Režisors: Oldržihs Lipskis
Lomās: Lubomīrs Lipskis, Jiržina Bohdalova, Iva Janžurova.

Vēl viena čehu melnās komēdijas žanra pērle, kas tapusi sadarbībā ar komiksu mākslinieku Kaju Saudeku. Kautrīgais, naivais skolotājs Džordžs tiek iejaukts kriminālu grupējumu cīņā par miljonu un tiek nejauši noturēts par vairākkārtēju slepkavu.

Sadarbībā ar Čehijas Republikas vēstniecību Rīgā

Organizē: Rīgas Kino muzejs, Latvijas Kultūras akadēmija, biedrība Ekrāns, Rīgas Nami, k/t Splendid Palace
 
Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Čehijas Republikas vēstniecība Rīgā, AcmeFilm, Gētes institūts, Britu padome, Dānijas Kultūras institūts, Airkargo Ltd.
 
Informatīvais atbalsts: IR, Kultūras Diena, Studija, LR1

Ieejas maksa: 2.50 Ls, studentiem ar ISIC karti un Latvijas Kinematogrāfistu savienības biedriem 2.00 LsShare


– Drukāt dokumentu