Atpakaļ

Jaunumi

22/04 Filmas "Viena diena uz Zemes" vienreizējs bezmaksas seanss

Zemes dienā, 22. aprīlī, savu debiju uz lielā ekrāna vairāk nekā 160 pasaules valstīs piedzīvos dokumentālā filma „Viena diena uz Zemes” (One Day on Earth). Šī ir jauna pilnmetrāžas dokumentālā filma, pirmo reizi iekļaujot kadrus, kas notverti ikvienā pasaules valstī 2010. gada 10. oktobrī. Filma veidota sadarbībā ar Apvienoto Nāciju Organizāciju, UNESCO, Pasaules Dabas Fondu un starptautisko filmu veidotāju asociācijām.

Filmas veidošanā piedalījās vairāk nekā 19000 filmu veidotāji, kā profesionāļi, tā iesācēji, kopā izveidojot 3000 stundu garu videomateriālu. Projekta autori un organizācijas One Day on Earth dibinātāji Kails Rudiks (Kyle Ruddick) un Brendons Litmans (Brandon Litman) ziedoja videokameras vairāk nekā 95 ANO valstu birojiem, kā rezultātā izdevās piekļūt tādām attālām vietām kā Papua-Jaungvineja un Dienvidsudāna. Filmā piedalījušies arī dalībnieki no Latvijas.

Skanot Pola Saimona (Paul Simon), Fela Kuti, Sigur Ros un citu mākslinieku mūzikai, filmā atainota visdažādākā cilvēku pieredze, sākot ar mongoļu jaundzimušā nākšanu pasaulē līdz pulksteņu kolekcionārei Riodežaneiro graustos. Filma parāda, kā krīzes skartā pasaule, no ūdens trūkuma līdz nabadzībai, kļūst vienota, un piedāvā iespēju ielūkoties unikālos kadros no dzīves Ziemeļkorejā, Irānā un Kosovā.

22. aprīlī plkst. 18:00 filmas „Viena diena uz Zemes” bezmaksas seanss Rīgā tiks demonstrēts kinoteātrī Splendid Palace (Elizabetes iela 61). Seanss tapis ar Rīgas domes atbalstu.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.Share


– Drukāt dokumentu