Atpakaļ

Jaunumi

23/03 Dānijas filmu nedēļa!

No šī gada 23. līdz 29. martam Dānijas Kultūras institūts kinoteātrī Splendid Palace piedāvā noskatīties lieliskas dāņu mākslas filmas ar izcilu režisoru un aktieru ansambli.Šogad programmā Tomasa Vinterberga  Submarino , Susannes Bīras "Oskarotā" Labākā pasaulē, Pernilles Fišeres-Kristensenas Ģimene un episkais Nikolasa Vindinga Refna Valhallas stāsts.

LABĀKĀ PASAULĒ

Dānija, 2010
Drāma

Režisore: Susanne Bīra (Susanne Bier)
Lomās: Miakels Persbrands (Mikael Persbrandt), Trīne Dīrholma (Trine Dyrholm), Ulrihs Tomsens (Ulrich Thomsen) u.c.

Vai veidot Labākas Pasaules modeli iespējams tikai pateicoties cilvēku augsti attīstītajai kultūrai? Vai tomēr civilizācijas spēles noteikumus diktē juceklis, ko rada dabas un vispārīgās kārtības likumu nepilnības?
Vai mēs esam imūni pret haosu? Vai drīzāk izliekamies tādi esam, neapzinoties( vai gluži pretēji – apzinoties) riska robežas un draiski rotaļājoties ar tām.

Dānijas Filmu dienu atklāšanas seanss 23.martā 18:00 Lielā zāle
Seansi Mazajā zālē:
25.martā 18:00
26.martā 20:30
27.martā 20:30  

Valoda: Dāņu/Zviedru/Angļu. Angļu subtitri. Latviešu valoda austiņās

ĢIMENE

Dānija, 2010
Ģimenes drāma

Režisore: Pernile Fišere Kristensena (Pernille Fischer Christensen)
Lomās: Jespers Kristensens (Jesper Christensen), Lēne Marija Kristensena (Lene Maria Christensen), Pilū Asbeks (Pilou Asbæk), Anna Luīze Hāsinga (Anna Louise Hassing) un Līne Krūze (line Kruse).

Spēcīga ģimenes drāma par attiecībām, kas balansē starp pienākumu un brīvību, atbildību un mīlestību.
Jaunā daudzsološā Lēne Marija Kristensena tēlo Ditti, kas pārstāv spavenās maiznieku ģimenes jauno paaudzi, taču Dittes ieceres nav gluži saistītas ar ģimenes interesēm – viņa labprātāk ļautos piedzīvojumiem kopā ar draugu apceļojot pasauli, tādēļ viņa ilgi nevilcinās saņemot darba piedāvājumu Ņujorkā.
Viss rit pēc iecerētā plāna līdz brīdim, kad viņas tēvs smagi saslimst un Dittei ir jāizvēlas – ļauties pašas dzīvei vai doties mājās un saturēt kopā izirstošo ģimeni.

Seansi Mazajā zālē:
24. marts 18:00
25. marts 20:30
27. marts 18:30
28. marts 20:30

Valoda: Dāņu. Angļu subtitri. Latviešu valoda austiņās

VALLAHAS STĀSTS

Dānija, 2010
Episks stāsts

Režisors: Nikolas Vindings Refns (Nicolas Winding Refn)
Lomās: Meds Mikelsens(Mad Mikkelsen), Martens Stīvensens (Maarten Stevenson), Gordons Brauns (Gordon Brown), Aleksandrs Mortons (Alexander Morton), Džeimijs Sīvs (Jamie Sieves) u.c.

Iesākumā bija tikai daba un cilvēks.
Bet tad nāca vīri ar krustiem rokās un izdzenāja visus pagānus pa malu malām.
Ilgus gadus Vienacis – mēms karavīrs ar pārdabiskām spējām – pavadījis Barda gūstā. Ar zēna vārdā Āre palīdzību viņam izdodas nogalināt sagūstītāju. Viņi abi aizbēg un uzsāk ceļojumu uz nezināmo tumsas pasauli. Viņi nonāk uz Vikingu kuģa,kas biezās miglas dēļ novirzās no kursa un aizved bēgošos ceļiniekus uz noslēpumainu un liktenīgu zemi, kurā Vienacis atklāj savas patiesās spējas.

Seansi Mazajā zālē:
24. marts 16:00
26. marts 18:30

Valoda: Dāņu. Angļu titri. Latviešu valoda austiņās.

SUBMARINO

Dānija, 2010
Drāma

Režisors: Tomass Vinerbergs (Thomas Vinterberg)
Lomās: Jakobs Cēderbergs (Jakob Cedergren), Pīters Plauborgs (Peter Plougborg), Mortens Roze (Morten Rose) un Patrīcija Šūmane (Patricia Schumann).

Submarino ir stāsts par diviem brāļiem, kurus vieno traģiska pagātne. Kopš bērnības abi brāļi bijuši šķirti. Tagad Niks (Jakob Cedergen) mitinās kādā hostelī Kopenhāgenas ziemeļrietumos. Viņš ir diezgan skarbs, cilā svarus, daudz dzer alu un bezmērķīgi nosit laiku. Nika mazais brālis (Peter Plaugborg) viens audzina sešgadīgo dēlu un visiem spēkiem cenšas nodrošināt viņam labāku dzīvi. Viņu ceļi krustojas, un konfrontācija ir nezibēgama....

Seansi Mazajā zālē:
24. marts 20:00
29. marts 21:00

Valoda: Dāņu. Angļu subtitri. Latviešu valoda austiņās.

Ieeja: 2.50 Ls; pensionāriem un studentiem ar ISIC karti – 2.00 Ls.Share


– Drukāt dokumentu