Atpakaļ

Jaunumi

26/04 Filma "Pīna"

Vācija, Francija, 2010

Režisors: Vims Venderss
Lomās: Pīna Bauša, Regina Advento, Malou Airaudo, Ruta Amarante u. c.

Apbalvojumi: Vācijas Kinobalva 2011, Eiropas Kinobalva 2011 kategorijā „Labākā dokumentālā filma“

"Spoži! - Svētki acīm."
"Izcils portrets – atzīšanās mīlestībā Pīnai Baušai" Berliner Zeitung

PĪNA ir filma par Pīnu Baušu. Pilnmetrāžas dejas filma tika uzņemta kopā ar Pīnas Baušas Vupertāles dejas teātra ansambli un stāsta par izcilās, 2009. gada vasarā mirušās horeogrāfes aizraujošo un unikālo mākslu. Filma aizved skatītāju jutekliskā un tēliem bagātā atklājumu ceļojumā citā dimensijā – taisnā ceļā uz leģendārā ansambļa skatuves dēļiem un kopā ar dejotājiem ārpus teātra pilsētā un Vupertāles apkaimē – uz vietu, kas vairāk nekā 35 gadus bija Tīnas Baušas dzimtene un viņas radošās darbības centrs.
Venderss bija ārkārtīgi iespaidots un saviļņots, kad pirmo reizi redzēja Pīnas Baušas horeogrāfiju izrādē „Café Müller“ 1985. gadā. No šīs abu mākslinieku personīgās satikšanās izauga ilggadīga draudzība un arī plāns par kopīgu filmu.
2008. gadā Venderss kopā ar Pīnu Baušu sāka domāt par kopīgā sapņa realizēšanu, kura īstenošanai Pīna Bauša izvēlējās izrādes „Café Müller“, „Le Sacre du Printemps“, „Vollmond“ un „Kontakthof“ no sava repertuāra.
Vims Venderss ņem dejotājus par lomu atveidotājiem un ļauj katram izstāstīt viņa personisko pieredzi darbā Pīnu Baušu – un pašiem savā, proti, dejas valodā.

Filma angļu valodā; titri krievu valodā;
sinhrons tulkojums latviešu valodā.

Goethe-Institut Riga sadarbībā ar kino "Splendid Palace".

Lielajā zālē: 26.04. seanss 19:00 (Vācu kino klubs)
                  28.04. seanss 19:00 (Pīnas Baušas filmu vakars)

Ieeja: 26.04. - 2.00 Ls
         28.04. – 3.00 Ls, ar ISIC karti – 2.50 Ls.Share


– Drukāt dokumentu