Atpakaļ

Jaunumi

27/04 Nezināmais Eiropas kino - DEJOT BRĪVI

Vācija, 2010
Dokumentālā filma
Garums: 92 min

Režisors: Rainer Hoffmann, Anne Linsel

 „Dejot brīvi” atspoguļo vācu laikmetīgās dejas pārstāves, pasaules slavenās dejotājas un horeogrāfes Pīnas Baušas dejas uzveduma „Kontaktu zona”, kuru dejo jaunieši, iestudēšanas procesu.

Bauša dalībai uzvedumā no dažādām Vupertāles skolām atlasīja 40 pusaudžus vecumā no 14 līdz 18 gadiem bez īpašas pieredzes kustību mākslā. „Dejot brīvi” komanda seko viņiem desmit mēnešu garumā no pirmajiem nedrošajiem un neveiklajiem mēģinājumiem izpausties kustībā līdz pat ilgi gaidītajai pirmizrādei.

Filmas veidotāji skatītāju ieved „Kontaktu zonas” aizkulisēs, kur iespējams satikties ar pašu Pīnu Baušu, kā arī ieskatīties jauniešu emocinālajā pasaulē, kurā mājo dažādas jūtas, sapņi un bailes. „Kontaktu zona” ir 40 jauniešu izdejots stāsts par mīlestības un maiguma meklējumiem, kas bieži vien saistās ar vilšanos un agresiju.

Pīna Bauša negaidīti nomira 2009. gada 30. jūnijā drīz pēc filmas pabeigšanas, padarot filmu par testamentu vienai no pasaules baleta ģēnijiem. Pēc filmas noskatīšanās tā vien kārojas desertu – iespēju redzēt pilnu uzvedumu, bet tas nu skatītājam būs jāmeklē pašam.

Filma vācu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Lielajā zālē: 27.04. seanss 18:30 PIRMIZRĀDE
                      01.05. seanss 16:00

Ieeja: 3.00 Ls; ar ISIC karti – 2.50 Ls. Otrdienās un pirmdienās kopā ar draugu – 1.50 Ls (izņemot svētku dienas un pirmizrādes).Share


– Drukāt dokumentu