Atpakaļ

Jaunumi

27/08 Splendid Palace Venēcijā!

„MĒS ATBALSTĀM UN IZGLĪTOJAM SAVĒJOS!” – tā varētu skanēt teju par kino SPLENDID PALACE tradīciju izveidojusies Starptautiskā Venēcijas kinofestivāla jauniešu programmas „27 TIMES CINEMA” atbalstīšana. Kino SPLENDID PALACE  nodrošina programmas dalībnieku  kandidātu atlasi Latvijā, uzrunājot jauniešus, regulārus kinoteātra apmeklētājus, tādus, kuri klusībā sapņo par lielo kino, tā aizkulisēm, norisēm, mīl veldzēties tajā netveramajā sajūtā, ko spēj sniegt labs kino.

„27 TIMES CINEMA” arī šogad pulcēs 27 jaunus kino mīļotājus no 27 Eiropas Savienības valstīm, sniedzot unikālu iespēju jau augusta beigās doties uz 69. Starptautisko Venēcijas filmu festivālu, lai klātienē tiktos ar pasaulē pazīstamiem režisoriem, producentiem un lektoriem, diskutētu par filmām un dalītos savās pārdomās par mūsdienu kino.

Šī gada laimīgā konkursa uzvarētāja BAIBA BERGMANE – Latvijas Kultūras akadēmijas Audiovizuālās un skatuves mākslas teorijas 3. kursa studente – nespēja slēpt sajūsmu, kad tika izraudzīta kā vienīgā Latvijas pārstāve projektam „27 TIMES CINEMA”, turklāt, kā pati Baiba atzīst – vēl paguvusi ielēkt pēdējā vilcienā, jo pieteikties dalībai projektā var tikai jaunieši līdz 25 gadu vecumam.

Projekts „27 TIMES CINEMA” jauniešiem sniedz vēl nebijušu iespēju – iepazīties ar pasaules vecākā kinofestivāla piedāvāto programmu, ar aizturētu elpu izbaudīt katru filmu un iespēju kopā ar atzītiem kino ekspertiem diskutēt par redzēto. Savukārt kino profesionāļiem svarīga atgriezeniskā saite - uzzināt, ko mūsdienu kinoteātru apmeklētāji vēlas skatīt, kādas ir viņu intereses un izpratne par kino.

Kā visiem „27 TIMES CINEMA” programmas dalībniekiem, Baibai mīlestība uz kino ir noturīga, jau no skolas laikiem. Tūlīt pēc vidusskolas parādījusies interese par 40.gadu filmām. Kā pati Baiba apgalvo, klasiskās filmas spējušas dot tik milzīgu emocionālo pārdzīvojumu, ka daža laba jaunā filma pat ne uz mirkli nespēja nostāties līdzās. Kā vienas no pirmajām filmām, kas ievedušas meiteni kino pasaulē, un ļāvušas apzināties tās netveramo un nebeidzamo burvību, bija (un joprojām ir) Ernesta Lubiča „Būt vai nebūt” (To Be or Not to Be, ASV, 1942) Frica Langa „Sarkanā iela” (Scarlet Street, ASV, 1945) , Džozefa Mankeviča „Viss par Ievu” (All About Eve, ASV, 1950) un Orsona Velsa „Process” (The Trial, ASV, 1962). Kā jau īstenam kino mīlim un aizrautīgam kino skatītājam tas mēdz gadīties, Baibai grūti nosaukt labākās filmas, jo mākslas pasaulē ir neskaitāmi daudz darbu, kas pārsteidz ar savu neparasti vieglo, aizraujošo un mākslinieciski estētisko valdzinājumu.  

Kino SPLENDID PALACE atsaucies kinofestivāla aicinājumam pilnveidoties, un deleģējis projektu vadītāju AIGU MILLERI dalībai ART-HOUSE kinoteātru profesionāļu 9. Eiropas Vasaras Universitātē, kas norisināsies Venēcijas festivāla laikā. Esam pārliecināti ,ka Aiga no Venēcijas atgriezīsies iespaidu un jaunu ieceru pārpilna.

Piedāvājam kino SPLENDID PALACE DRAUGIEM iespēju sekot līdzi Baibas un Aigas iespaidiem mūsu mājas lapā, sadaļā „Jaunumi”, lai uzzinātu interesantākās, šokējošākās un, protams, svarīgākās ziņas no valdzinošās Itālijas, kas augusta beigās pārtaps par lielāko kino gardēžu epicentru.

Uz drīzu tikšanos,
Jūsu SPLENDID PALACEShare


– Drukāt dokumentu