Atpakaļ

Jaunumi

27 jauni kinomīļi!

Europa Cinemas sadarbībā ar „Venice Days” un Eiropas Parlamentu organizēja došanos uz Venēcijas filmu festivālu, pasākuma „27 times cinema” ietvaros. SIA „Rīgas nami” kino „Splendid Palace” kā Europe Cinemas biedrs tika deleģēts nodrošināt kandidātu atlasi Latvijā, kas norisinājās divās kārtās.

27 jauni un talantīgi kino cienītāji no 27 Eiropas Savienības dalībvalstīm, piedalījās 68. Starptautiskajā Venēcijas filmu Festivālā, kas norisinājās no 31. augusta līdz 11. septembrim vienā no skaistākajām Itālijas pilsētām – Venēcijā. Starp laimīgajiem bija arī meitene no Latvijas – Inese Strupule.

Attapusies no pašas acīm skatītā, baudītā un izjustā īstā kinofestivālā, Inese savā Venēcijas stāstā vēlējās dalīties arī ar mums – kinoteātri, kas palīdzēja piepildīt sapni.

Tā kā Inese Venēcijā jau bija viesojusies agrāk, sajūsma par romantiskajām pilsētas ieliņām, skvēriem un gondolām, tika nedaudz novirzīta malā (! taču ne aizmirsta), lai savu laiku pilnībā varētu veltīt festivālam, kurš norisinājās uz Lido salas – visnotaļ tālu no vēsturiskā centra un tūristu iemīļotajiem ceļiem.

10 dienu laikā Inese noskatījās 33 filmas. Kā viņa pati atzina, iespaidu bijis pārāk daudz, lai par visu redzēto tik īsā laikā spētu pastāstīt. Bet starp skatītajām filmām, meitene vēlējās izcelt dažus darbus, kas pārsteiguši un sajūsminājuši – tieši tos Inese labprāt skatīsies arī otru reizi.

SP: Kuras filmas visvairāk piesaistīja tavu uzmanību un interesi?

I: Pirmkārt, pilnīgi piekrītu žūrijas lēmumam, kura nosauca par laureātu Sokurova "Faustu" - filmu, kas paver jaunu skatu un interpretāciju literatūras darbam, kurš tik daudzas reizes ir lasīts un skatīts. Atmiņā palika divas dokumentālas filmas, kas aizskar pretrunīgas un polemiskas tēmas: pirmā - Would You Have Sex with an Arab? (Yolande Zauberman) piedāvā jaunu perspektīvu uz Palestīnas-Izraēlas konfliktu, un Whore's Glory (Michael Glawogger) - izpēta prostitūcijas problēmas pasaules trešajās valstīs. Un gribētu izcelt ģeniālo filmu Hail (Amiel Courtin-Wilson) - biogrāfisko stāstu par bijušā ieslodzītā dvēseles mokām.

SP: Pozitīvie un negatīvie iespaidi par dalību projektā?

I: Negatīvais - vispārēja projekta organizācija bija ne pārāk augstā līmenī, bet to varētu attaisnot ar faktu, ka ir uz ko tiekties :) Bet pozitīvā bija krietni vien vairāk - pasākuma programmā mums bija iespēja piedalīties diskusijās ar dažu festivāla filmu režisoriem un tikties ar kinoindustrijas dažādu sfēru pārstāvjiem: Variety žurnala redaktoriem, atzīto dokumentālu filmu režisoru Frederiku Vaizmanu, Sarajevo Film Festival direktoru Miro Purivatru un citiem.
Projekta ietvaros tika organizēti semināri: es piedalījos kinožurnalistikas seminārā ar Birgitu Heidsierk (no Filmecho) and Silviju Aloisi (no Reuters), kuri dalījas vērtīgā  pieredzē, atklāja savas profesijas noslēpumus un sīkākās nianses.

SP: Ko esi ieguvusi, piedaloties projektā?

I: Dalība šajā projektā deva man lielisku priekšstatu par pasaules mēroga kino festivālu norisi, jaunas paziņas no visas Eiropas ar līdzīgiem uzskatiem un interesēm, kā arī sniedza iespēju „pieskarties” pasaules kinomākslai.

SP: Vai nākotni vēlies saistīt ar kino?

I: Ir vēlme turpināt piedalīties kinofestivālos, vai nu iejūtoties žūrijas locekļa ādā, vai arī piedaloties festivālā ar savu filmu ;)  

Atliek tikai Inesei novēlēt vislielāko veiksmi un panākumus, un, kas zina, varbūt jau pavisam drīz pie Latvijas kino debesīm mirdzēs jauna režisore, un kinoteātris „Splendid Palace”, nu, kļūs par vietu, kas piepilda sapņus uz lielā ekrāna.  


Saistītā galerija


Share


– Drukāt dokumentu