Atpakaļ

Jaunumi

07/03 Iepazīsti Eiropas kino - Monitors/ Babycall pirmizrāde

7.martā plkst. 19:00 kino "Splendid Palace" filmas "Monitors" pirmizrāde filmu cikla IEPAZĪSTI EIROPAS KINO ietvaros.

Norvēģija,Vācija,Zviedrija, 2011
Mistika, trilleris
Garums: 95 min

Režisors: Pols Sletaune (Pål Sletaune)
Lomās: Noomi Rapace, Kristoffer Joner, Velte Qvenild Werring, Stig Amdam, Maria Bock

Anna un viņas astoņus gadus vecais dēls Annešs cietuši no Annas vīra vardarbības un iesaistīti liecinieku aizsardzības programmā. Viņi pārceļas uz lielu daudzdzīvokļu māju masīvu un cenšas ļoti sargāt dēlu. Anna nopērk bērnu rāciju, lai dzirdētu, kas naktī notiek zēna istabā. Taču, izdzirdējusi monitorā kliedzienus, kas patiesībā nemaz neskan no Anneša istabas, viņa sāk uztraukties, ka viņi abi nemaz nav vieni. Sižets pārvēršas sirreālā un mokošā ceļojumā, Annas traumētajā psihē un pamazām atklājas, ka varbūt tam, ko viņa redz un dzird, nemaz nevar uzticēties... Annai pašai jāsaprot, kas ir īsts un kas ne, pirms viņa zaudē gan prātu, gan dēlu.

Nūmi Rapasa (Noomi Rapace) pēc „Meitene ar pūķa tetovējumu” panākumiem saņēma uzaicinājumu atveidot galveno Annas lomu filmā „Monitors”. Viņas izcilais sniegums redzams arī filmā „Šerloks Holmss: Ēnu spēle” (Sherlock Holmes: A Game of Shadows, 2011.g.) un Ridlija Skota jaunākajā zinātniskās fantastikas filmā “Prometejs” (Prometheus, 2012.g.). Runājot par savu lomu filmā „Monitors”, Rapasa stāsta, ka uzreiz iemīlējusies scenārijā, jo tas bijis ļoti labs un sižets - negaidīts. Viņa tajā pašā naktī sapnī redzējusi scenāriju un savu varoni. Nūmi Rapasa stāsta, ka šī loma ievērojami atšķiras no Līsbetas Salanderes tēla (no Millennium sērijas). Līsbeta bijusi agresīvi modra, bet Anna ir nobijusies un trausla.

Režisoram un scenāristam Polam Sletaunem (Pål Sletaune, dz. 1960.g.) ir Oslo Universitātes zinātniskie grādi literatūrā, fotogrāfijā un mākslas vesturē. 1998. gadā kinoindustrijas žurnāls Variety atzina viņu par vienu no 10 pasaules visdaudzsološākajiem režisoriem. Visas viņa spēlfilmas piedalījušās svarīgākajos kinofestivālos, tostarp Kannās, Venēcijā un Toronto. Viņa spēlfilma “Liekpasts” (Junk Mail, 1997.g.) ieguva prestižo Critics Week balvu Starptautiskajā Kannu kinofestivālā 1997. gadā.

Festivāli:
Amanda Awards, balva Labākajai aktrisei (Norēģija, 2012)
Gérardmer Film Festival, galvenā balva Labākajai filmai un Starptautisko kritiķu balva (Francija, 2012)
Rome Film Fest, balva Labākajai aktrisei (Itālija, 2011)

Filmu studija RIJA piedāvā skatītājiem filmu ciklā IEPAZĪSTI EIROPAS KINO apgūt festivālos izrādītus un atzītus, bet plašākai publikai mazāk zināmus Eiropas režisoru darbus.


Share


– Drukāt dokumentu