Atpakaļ

Jaunumi

28/10 Filmas ALMANYA – ESIET SVEICINĀTI VĀCIJĀ! pirmizrāde

Š.g. 28.oktobrī plkst.18:30 kino Rīga / Splendid Palace notiks vācu filmu nedēļas "Berlinale 2011 Riga" atklāšana. 7.Berlīnes kinofestivālu atklās atbruņojoši komiskais stāsts „ALMANYA – ESIET SVEICINĀTI VĀCIJĀ!” par integrāciju Vācijā, kam ne vienmēr jāizdodas.
Sešgadīgajam Čenkam Jilmazam, turka Ali un viņa vācu sievas Gabijas dēlam, pēc tam, kad viņu skolā neievēl ne vācu, ne turku futbola komandā, kļūst aktuāls jautājums par viņa kultūras piederību.

Kad ģimene beidzot ir saņēmusi Vācijas pilsonību un līdz ar to oficiāli iekļauta valsts sabiedrībā, vectēvs Huseins kādu ģimenes svētku laikā paziņo, ka ir nopircis māju Turcijā. Pēc 45 gadiem Almānijā viņš vēloties kopā ar visu ģimeni doties atpakaļ uz veco dzimto ciematu Anatolijā, lai pavadītu tur brīvdienas. Ceļojuma laikā Čenks no savas 22 gadus vecās māsīcas Čananas uzzina, kā darbaspēka trūkuma laikā 1960. gados vectēvs kā 1.000.001. viesstrādnieks ieradies Vācijā un kā ģimene sekoja viņam uz svešo zemi. Tas ir strīdiņu un salabšanu pilns ceļojums, taču patiesā darbība norisinās atmiņās – līdz Huseins pēkšņi nomirst.

Kultūras un paaudzes pāraptverošā traģikomēdija tematizē Vācijas turku viesstrādnieku dzimtenes un identitātes jautājumus un parāda, ka integrācija ir kaut kas savstarpējs, kas iespējams tikai kā migrantu un uzņemošās zemes sabiedrības kopīgas rīcības rezultāts.

Filma vācu valodā, titri angļu valodā, sinhrons tulkojums latviešu valodā.

Mājaslapa:  http://www.almanya-film.de/

Filmas seansi:
Piektdien, 28.10.2011. / 18:30 -  Atklāšana
Pirmdien,  31.10.2011. / 20:30
Kino SPLENDID PALACE, Elizabetes iela 61

Biļešu iepriekšpārdošana kino Rīga / Splendid Palace biļešu kasēs.
Biļešu cenas:

  • Ls 2,50
  • Skolēniem, pensionāriem, kino Savienības biedriem, Latvijas Kultūras akadēmijas studentiem, Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem, Latvijas Mūzikas akadēmijas studentiem – Ls 1,00.

Režija: Jasmina Samdereli, Vācija, 2010, krāsaina, 97 min.
Lomās: Deniss Mošito, Petra Šmita-Šallere, Fahri Jardims, Vedats Erincins, Lilay Huser

Apbalvojumi:
2011 Vācijas Kino balva: Sudraba godalga
2011 Vācijas Kino balva: Labākais scenārijs (Nesrina Samdereli, Jasmina Samdereli)Share


– Drukāt dokumentu