Atpakaļ

Jaunumi

Kinoteātra SEZONAS NOSLĒGUMS! Vasaras nakts ar Šekspīru.

Biļetes jau pieejamas 

Kinoteātris “Splendid Palace” un kinoprojekts “Kino Kults” aicina uz lielā ekrāna izbaudīt visslavenāko Šekspīra traģēdiju visneparastākajā veidolā Baza Lurmena filmā “Romeo + Juliet” (1996), kā arī noskatīties Tiešraidē no Vīnes valsts opernama - Džuzepes Verdi “Otello” pirmizrādi.

Pasākumi abās kinoteātra zālēs un aktivitātes abos pagalmos.

Lielajā zālē 19.00

Klasiskā Romeo un Džuljetas mīlasstāsta darbība ir pārcelta uz 90. gadu nogali Veronas pludmales apkaimē. Monteku un Kapuletu ģimenes jau izsenis ir bijušais naidīgas, taču kādā ballē Romeo Monteks satiek Džuljetu Kapuletu, un abi viens otrā iemīlas. Jauniešiem sava mīlestība ir jāslēpj no pārējās pasaules, jo ģimenes šādu savienību nepieļaus… 

Bazs Lurmens (“Moulin Rouge!”, “The Great Gatsby”) filmā ir saglabājis Viljama Šekspīra radītos un nemirstīgos tekstus, taču lugas darbība ir pārcelta no 16. gadsimta Veronas pilsētas Itālijā uz 20. gadsimta 90. gadu Veronas pludmali ASV. Šeit savā starpā karo bandas, zobenus ir nomainījuši šaujamieroči, bet emocijām vēl augstāku vilni liek sist skaņu celiņš, kurā dzirdamas tādas grupas kā “Garbage”, “Radiohead” un “The Cardigans”. Bet galvenajās lomās — 90. gadu (un ne tikai) siržu lauzēji Leonardo di Kaprio un Klēra Deinsa.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.


Ieeja: 8.00 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 6.00 EUR!  

Biļetes jau pieejamas
 

Mazajā zālē 19.30

Tiešraide no Vīnes valsts opernama - Džuzepes Verdi “Otello” pirmizrāde. TIEŠRAIDE NO VĪNES VALSTS OPERNAMA - DŽUZEPE VERDI "OTELLO"

Biļetes šeit 

Šoreiz 95. sezona tiks slēgta ar Šekspīra operas un kino sajūtu ballīti- “Vasaras nakts ar Šekspīru”.
Kinoteātris “Splendid Palace” sagādājis kultūras un mūzikas mīļotājiem atkal jaunu pārsteigumu – 20. jūnija vakarā, kinoteātra sezonas noslēguma svinību ietvaros, tiešraidē no Vīnes Valsts operas uz lielā ekrāna būs iespējams noskatīties Džuzepes Verdi operas “Otello” uzveduma pirmizrādi, kurā galveno lomu atveidos neatkārtojamais Aleksandrs Antoņenko.
 
Verdi klusēja 15 gadus un, izņemot labojumus savām senākajām operām, nepublicēja nevienu muzikālā teātra darbu. Bet tad - 1887. gadā pēc ilgāka darba perioda viņš nāca klajā ar savu “Otello”. Balstoties Šekspīra draudīgajā drāmā, viņš radīja ne tikai vienu no izcilākajiem, bet arī ļoti modernu operas meistardarbu. Šajā operā prasmīgi savijas emocionāla nevainīguma, mīlestības, greizsirdības, skaudības un dusmu noskaņas.
 
Pretēji citām populārām Verdi operām, “Otello” iekļāva Vīnes operas repertuārā gandrīz tūlīt pēc pasaules mēroga pirmizrādes 1888. gadā. Kopš tā laika Vīnes Valsts opera šo Verdi pēdējo operu ir izrādījusi gandrīz 500 reižu septiņos dažādos iestudējumos. Drūmajai drāmai tagad ir sniegta vēl viena interpretācija, šoreiz skatuves režisora Adriana Noubla skatījumā, kurš operas namā ir bijis režisors arī operām “Ansītis un Grietiņa” un “Alčīna”.
 
Režisors ir Adrians Noubls
Diriģents ir Mjonhuns Čons
 
Lomās:
Otello Aleksandrs Antoņenko
Dezdemona Olga Bezsmertna
Jago Vladislavs Suļimskis (Vladislav Sulimsky)
 
Operas garums: 3 stundas (ar starpbrīdi).
Opera oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā.
Ieeja: 23.00 EUR.


Share


– Drukāt dokumentu