Atpakaļ

Jaunumi

29/10 Filmas HODORKOVSKIS pirmizrāde

Š.g. 29.oktobrī plkst.18:30 vācu filmu nedēļas "Berlinale 2011 Riga" ietvaros kinoteātrī  Rīga / Splendid Palace būs skatāma filma "Hodorkovskis" (Hodorkovsky).
Vispirms sociālists, tad kapitālists, beigās ieslodzītais – Mihaila Borisoviča Hodorkovska dzīve ir īsts kino. Taču kas no visa tā, kas šodien tiek stāstīts par kādreiz bagātāko Krievijas cilvēku un šodien vissīvāko Putina pretinieku, galu galā ir tiesa? Vai viņš patiešām bija kaismīgs komunists, kurš, būdams komjaunatnes sekretārs, inficējās ar jauno domāšanu un pēkšņi sāka īstenot tirgus ekonomikas metodes PSKP jaunatnes organizācijā? Jeb tomēr tas drīzāk ir stāsts par ebreja dēlu, kurš savas izcelsmes dēļ nevarēja īstenot karjeru padomju militārajā rūpniecībā un tāpēc izšķīrās par labu partijas karjerai, kas Gorbačova laikā piedzīvoja negaidītu attīstību. Un no kurienes pēc tik daudziem lielo finanšu tirgū aizvadītajiem gadiem pēkšņi parādījās politiskās misijas apziņa, kas mudināja oligarhu uz konfrontāciju ar Vladimiru Putinu, kurš galu galā ir atbildīgs par to, ka pret Krievijas slavenāko ieslodzīto tiek izvirzītas arvien jaunas apsūdzības? Kirils Tuši: „Pilnīgi ikvienam par viņu ir kaut kas sakāms. Hodorkovska karjera piedzīvoja neticamus augstumus un kritumus, un viņa gāšanas dramatika ir līdzvērtīga ikvienai Šekspīra traģēdijai. Filma ir mēģinājums palūkoties aiz harizmātiskā fantoma maskas, cenšoties neiet ne Putina propagandas demonizēšanas, ne Hodorkovska pašstilizētā upura lomas pavadā.”

Filma krievu, angļu, vācu valodā; titri angļu valodā, sinhrons tulkojums latviešu valodā.
Attēls: ©LaLa films

Homepage:  www.khodorkovsky-movie.com

Filmas seansi:
Sestdien,    29.10.2011. / 18:30
Otrdien,        1.11.2011. / 18:30
Kino Splendid Palace, Elizabetes iela 61

Biļešu iepriekšpārdošana kino  Rīga / Splendid Palace biļešu kasēs.
Biļešu cenas:

  • Ls 2,50
  • Skolēniem, pensionāriem, kino Savienības biedriem, Latvijas Kultūras akadēmijas studentiem, Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem, Latvijas Mūzikas akadēmijas studentiem – Ls 1,00.

Režija: Kirils Tuši, Vācija 2010, krāsaina, 111 min.
Filmas varoņi: Mihails Hodorkovskis, Marina Hodorkovska, Ļena Hodorkovska, Pāvels Hodorkovskis, Joška Fišers

Apbalvojumi:
Minhenes starptautiskā dokumentālā kino festivāla balva 2011Share


– Drukāt dokumentu