Atpakaļ

Jaunumi

29/10 Filmas KURŠ, JA NE MĒS pirmizrāde

Š.g. 29.oktobrī plkst.20:30 vācu filmu nedēļas "Berlinale 2011 Riga" ietvaros kino Rīga / Splendid Palace būs skatāma filma "Kurš, ja ne mēs" (Wer wenn nicht wir).
Rietumvācija sešdesmito gadu sākumā. Andresa Feiela spēlfilma „Kurš, ja ne mēs“ stāsta par RAF (Rote Armee Fraktion jeb Sarkanās armijas frakcija) rašanās priekšvēsturi. Stāsts fokusēts uz RAF līdzdibinātājas Gudrunas Enslinas ģimenes vēsturi un viņas tālaika dzīvesbiedru Bernvardu Vesperu un pievēršas pēckara jauniešu identitātes meklējumiem.

Bernvards Vespers, nacionālsociālista Vila Vespera dēls, ir aizrāvies ar kaismīgu rakstu sacerēšanu par Vācijas pēckara sabiedrības letarģiju. Studiju laikā Tībingenā viņš iepazīstas ar mācītāja meitu Gudrunu Enslinu, ar kuru nodibina ģimeni. 1964. gadā pāris dodas uz Rietumberlīni, ienirst mūra pilsētas kreisi noskaņotajā bohēmā un jūt sevi kā daļu no kustības, kas apņēmusi visu pasauli: atbrīvošanās kustības, studentu protesti un Black Panther ASV, narkotikas un rokenrolls.

Kad Gudruna Enslina iepazīstas ar radikālo Andreasu Bāderu, viņa pamet ģimeni un nonāk uz terorisma skatuves, kamēr Bernvarda Vespera ceļš caur literatūru un narkotikām noved viņu psihiatrijas aprūpē.

Filma vācu valodā, titri angļu valodā, sinhrons tulkojums latviešu valodā.

Mājas lapa:  www.werwennnichtwir-film.de/

Filmas seansi:
Sestdien, 29.10.2011. / 20:30
Otrdien,   1.11.2011. / 20:30
Kino Spelndid Palace, Elizabetes iela 61

Biļešu iepriekšpārdošana kino Rīga / Splendid Palace biļešu kasēs.
Biļešu cenas:

  • Ls 2,50
  • Skolēniem, pensionāriem, kino Savienības biedriem, Latvijas Kultūras akadēmijas studentiem, Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem, Latvijas Mūzikas akadēmijas studentiem – Ls 1,00.

Režija: Andress Feiels, Vācija, 2011, krāsaina, 125 min.
Lomās: Augusts Dīls, Aleksandrs Fēlings, Suzanne Lotāra, Sebastiana Blomberga, Rainers Boks

Apbalvojumi:
2011 Berlīnes starptautiskais kinofestivāls: Vācijas Kinomākslas teātra ģildes balva
2011 Vācijas Kino balva: Bronzas godalgaShare


– Drukāt dokumentu