Atpakaļ

Jaunumi

29/10 Filmas PLUG & PRAY - PAR DATORIEM UN CITIEM CILVĒKIEM pirmzidāre

„Plug & Pray“ ir dokumentālā filma par datortehnoloģiju iespējām un konsekvencēm, veicot kritisku situācijas apskatu par aktuālajiem mākslīgā intelekta pētījumiem. Vadoši zinātnieki no ASV, Japānas, Itālijas un Vācijas sniedz ieskatu savos projektos, motivācijā, nākotnes vīzijās un pauž savu viedokli par morāles un filosofiskajiem aspektiem. Daži pētnieki pievēršas galvenokārt cilvēka spēju atdarināšanai, citi nodarbojas ar kognitīvo procesu simulāciju vai robotu ārējo izskatu.

Tomēr filmas centrālais varonis ir Jozefs Veicenbaums, kurš savulaik kļuva slavens kā datorlaikmeta pionieris. Kā vienīgais filmas varonis, kuram nav pašam sava izpētes projekta, viņš pievērsies izteikti tehnoskeptiskam humānismam. Viņa iebildumi vērsti pret pārāk dedzīgajām cerībām attiecībā uz mākslīgo intelektu, kā arī pret visaptverošu satīklojumu, kas varētu novest līdz indivīda dzīvei bez konkrētas atbildības.

Filma vācu valodā, titri angļu valodā, sinhrons tulkojums latviešu valodā. 

Mājas lapa:  http://www.plug-pray.de/

Filmas seansi:
Sestdien,    29.10.2011. / 16:30
Pirmdien,   31.10.2011. / 18:30
Kino Splendid Palace, Elizabetes iela 61

Biļešu iepriekšpārdošana kino Splendid Palace / Rīga biļešu kasēs.
Biļešu cenas:

  • Ls 2,50
  • Skolēniem, pensionāriem, kino Savienības biedriem, Latvijas Kultūras akadēmijas studentiem, Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem, Latvijas Mūzikas akadēmijas studentiem – Ls 1,00.

Režija: Jenss Šance, Vācija 2008-2010, krāsaina, 91 min.
Galvenie varoņi: Jozefs Veicenbaums, Raimonds Kurcveils, Hiroši Išiguro, Minoru Asara, Džordžo Metta, Neils Gershenfelds, Hanss-Joahims Vinše, Joels Mozess

Apbalvojumi:
2010 Bavārijas Kino balva: Labākā dokumentālā filmaShare


– Drukāt dokumentu