Atpakaļ

Jaunumi

45 GADI / 45 YEARS KINOTEĀTRĪ SPLENDID PALACE NO 12.FEBRUĀRA

"45 gadi" (45 Years) ir filma pieaugušajiem. Ne tajā pliekanajā nozīmē, kas saistās ar vaļīgu pikantēriju. Filmu mēdz saukt par kluso vētru, ko piedzīvo abi galvenie varoņi un, vēl lielākā mērā, cilvēki otrpus ekrānam. “45 gadi” ļauj sekot 6 dienām laulāto draugu dzīvē, kad viņi gatavojas savai kopdzīves gadadienai, un atklājas, ka savstarpējās attiecībās ir bijusi labi maskēta plaisa, ar kuras klātbūtni viņi abi ir nodzīvojuši dzīvi.

Filma ir ļoti intīma, bet ne skaļa. Ja nu vienīgi klusums skatienos, žestos var kliegt.

Šādu filmu faktiski pasaulē vairs nav, ja neskaita Ingmara Bergmana radītos kino šedevrus par laulību, kur nekas nav viennozīmīgs, vienkāršs vai banāls.

Filmas režisors Endrjū Hejs( Andrew Haigh) ir četrdesmitgadnieks, kurš par savu mērķi izvirzījis uztaisīt filmu par cilvēkiem, kuri ir starp mums un tic mīlestībai. Tikpat kā par labi zināmiem kaimiņiem, par kuriem faktiski mēs nezinām neko. Mīlestības izpausmes gadu gaitā mainās, bet mīlestības izjūta – nē. Režisors, veidojot filmu, lielu uzmanību pievērsis ne tikai tam, cik minimālistiskiem ir jābūt dialogiem starp vīru un sievu, kuri gadu gaitā pieslīpējušies un nojauš katru nepateikto vārdu, bet tikpat liela nozīme piešķirta filmas vizualitātei. Kaut vai aktieru apģērbs filmā, kurš pat nešķiet kostīmu mākslinieka radīts, bet tajā pašā laikā nenoplicina aktieru personību. Filmas veidošanas procesā nav notikuši mēģinājumi ar aktieriem. Tā vietā režisors esot aizbraucis ciemos pie Šarlotes Remplingas un pavadījis kopā ar viņu trīs dienas. Filmā ir daudz psiholoģiski ietilpīgu skatu un aktieru tuvplānu.

Tā ir filma, kuras spēks ir aktieros. Galvenajās lomās savas paaudzes izcilie britu aktieri: Šarlote Remplinga (Charlotte Rampling) un Toms Kortnijs (Tom Courtenay), kuri jau ir saņēmuši balvu birumu, sākot ar Berlīnes Sudraba lāčiem un beidzot ar Oskara nomināciju Remplingai.

Toms Kortnijs savā karjerā nospēlējis vairāk nekā 30 kino lomas un darbojies arī teātrī. Šarlote Remplinga 2015. gadā saņēmusi Eiropas Kinoakadēmijas balvu par mūža ieguldījumu, vienlaicīgi tiekot atzīta arī par gada labāko aktrisi par filmu “45 gadi”, un savas radošās dzīves laikā nospēlējusi vairāk kā 100(!) kino lomu, starp tām arī vairākas seksuāli provokatīvas filmas. Remplinga ir strādājusi ar daudziem Eiropas izcilākajiem režisoriem – Lukīno Viskonti (Luchino Visconti), Liliana Kavanai (Liliana Cavani), Patriss Šero (Patrice Chéreau), Fransuā Ozons (François Ozon), Lars fon Trīrs (Lars von Trier). Gan Remplinga, gan Kortnijs pašlaik strādā pie jaunām kino lomām.


Saistītā galerija


Share


– Drukāt dokumentu