Atpakaļ

Jaunumi

6/06 Jesajas Berlina diena Rīgā 2012

6. jūnijā, Rīgā, jau ceturto gadu pēc kārtas, plaši atzīmēs Rīgā dzimušo izcilā filozofa un ideju vēsturnieka Jesajas Berlina dzimšanas dienu, kas Latvijas galvaspilsētā pulcēs mūslaiku ārvalstu un vietējos intelektuāļus. Šogad Jesajas Berlina diena piedāvās plašākai auditorijai politikas diskusiju par demogrāfisko situāciju Baltijas valstīs un ar to saistītajiem izaicinājumiem, BBC dokumentālo filmu par Jesaju Berlinu un rakstnieka, Jesajas Berlina biogrāfa Maikla Ignatjeva lekciju. Šī gada lekcijas tēma būs veltīta Jesajas Berlina iespējamajiem uzskatiem par politisko attīstību Centrāl- un Austrumeiropā pēc komunisma sagrāves.

Pasākuma programma

16.00 - 17.15   Diskusija: Shrinking population: crisis and response
17.30 - 18.30   Filmas rādīšana
18.45 - 20:00   Trešā Jesajam Berlinam veltītā lekcija
Lektors: Maikls Igantiefs, rakstnieks, vēsturnieks un domātājs

Ievadruna:  Goda patronese: Ex Prezidente  Dr Vaira Vīķe-Freiberga

* Pasākums notiks angliski ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā

Vieta: k/t „Splendid Palace” Lielā zāle

Ieeja: brīva, bet ar iepriekšējo reģistrāciju mājas lapā www.isaiahberlin.org

Jesaja Berlins (1909-1997), filozofs un ideju vēsturnieks, dzimis Rīgā 1909. gadā. Pasākumi Jesaja Berlina piemiņai tika aizsākti 2009. gadā kā daļa no viņa simtgades svinībām, kuras notika Rīgā no 6. līdz 10. jūnijam.
 
Berlina jubilejas pasākumu šogad organizē Jesajas Berlina biedrība ar Sorosa Fonda – Latvija, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā, Kanādas vēstniecības Latvijā, Lielbritānijas vēstniecības Latvijā un Robert’s Books finansiālo atbalstuShare


– Drukāt dokumentu