Atpakaļ

Jaunumi

7/04 Aleksa Dubasa un dzejnieces Veras Polozkovas radošais vakars

7. aprīlī plkst.19.00 kinoteātrī „Splendid Palace” notiks žurnālista un rakstnieka Aleksa Dubasa un dzejnieces Veras Polozkovas (Krievija) radošais vakars, kurā abi literāti iepazīstinās ar savu daiļradi. Radošie vakari ar jauno literātu piedalīšanos šobrīd Krievijā izraisa lielu interesi visdažādākajos sabiedrības slāņos – gan kā īpašs skatuves žanra, gan interneta formātā.

Rīdzinieks Alekss Dubass studēja kara žurnālistiku Ļvovā un psiholoģiju, vēlāk Rīgā darbojās kā radio žurnālists. Pēdējos piecus gadus dzīvo un stradā  Maskavā:  vada programmas populārajā radio stacijā „Sudraba lietus” (Серебряный дождь), telekanālā «Doždj» un „Kuļtura”. 2011.gadā iznāca A.Dubasa debijas grāmata «Akvastopa likumi” (Правила Аквастопа).

Vera Polzokova (1986) ir mūsdienu Krievijas literatūras fenomens: vairāku literāru prēmiju laureāte, dzejniece-blogere, kuras uzstāšanās Krievijā šobrīd notiek pārpildītās zālēs, bet viņas dzejas vērtējuma vadmotīvs – ārpus formāta esoša, neatbilst normām, atšķirīgā. Dzejnieces pirmais krājums iznāca, kad V.Polozkovai bija 15 gadi. Karjeru sākusi kā žurnāliste vairākos prestižos žurnālos, šobrīd viņas radošās izpausmes var redzēt vairākos žanros – V.Polozkova piedalās teātra izrādēs un dzejas uzvedumos. Savas dzejas publiskos lasījumus ar lieliem panākumiem sāka 2007.gadā Maskavas kultūras namā „Bulgakova nams’, par absolūtu publikas favorītu kļuva viņas programma „Nevienlīdzības zīme”, kurā apvienoja dzeju un rokmūziku.

V.Polozkovas dzejas raksturiezīme ir emocionalitāte un patiesums, pati viņa uzskata, ka izcila literatūra ir tā, kas „liek skudriņām skriet pa pakausi un starp lāpstiņām. Un tieši šīs sajūtas dēļ ir vērts piedot pat mazas kļūdiņas”. Dzejnieci ietekmējuši M.Cvetajeva, V.Majakovskis, J.Brodskis, D.Bikovs u.c.
„Viss, ko uzraksta jaunā dzejniece V.Polozkova, uzreiz kļūst par diskusijas vērtu tēmu un tiek citēts,” tā par dzejnieci raksta laikrakstā Argumenti i fakti.

Lielajā zālē: 7.aprīlī plkst. 19:00

Ieeja: 5.00 – 20.00 Ls

Biļetes nopērkamas visās „Biļešu Paradīze” kasēs, kā arī www.bilesuparadize.lvShare


– Drukāt dokumentu