Atpakaļ

Jaunumi

70.starptautiskajā Venēcijas kinofestivālā piedalīsies arī jaunā latviešu kinoblogere Paula Laurinoviča

Šonedēļ uz Lido salu Itālijā devusies arī deviņpadsmitgadīgā Paula Laurinoviča no Latvijas, kura pavasarī Splendid Palace un Europe Cinemas kopīgi rīkotajā jauno kinoblogeru konkursā „28 Times Cinema” ieguva galveno balvu - apmaksātu ceļazīmi uz Venēcijas kinofestivālu un iespēju kļūst par festivāla jauno kinokritiķu žūrijas biedri.

Saskaņā ar organizatoru izsūtīto programmu, Paula kopā ar vēl 27 jauniešiem no dažādām Eiropas valstīm desmit dienu garumā varēs skatīties un vērtēt jaunākās festivāla filmas, īpašos lektorijos tikties ar pasaules kinoindustrijas pārstāvjiem, piedalīties filmu preses konferencēs un paneļa diskusijās, kā arī izstrādāt kopīgus grupu darbus.

Iepazīties ar kinoblogeres gaitām un iespaidiem Venēcijā varēs, lasot viņas blogu kinoteātra mājas lapā: http://www.splendidpalace.lv/lv/blog/author/28 vai sekojot Paulas twiterkontam: @paaulal.

„Venēcijas kinofestivāls ar savu kultūrvēsturi, īpašo atmosfēru ir katra kino kritiķa sapnis, un neticama veiksme jaunam cilvēkam, kurš sāk izprast kino mākslas pasauli. Lai Paulai izdodas būt īstajā vietā un īstajā laikā, redzēt iedvesmojošas filmas un cilvēkus”, novēl kinokritiķe Daira Āboliņa.

Venēcijas kinofestivāls, kas tapis kā Eiropas atbilde amerikāņu Oskariem, ir pasaules vecākais kinofestivāls, tas šogad svin savu 70.gadadienu. Konkursa programmā par galveno balvu - Zelta lauvu šogad cīnīsies 20 filmas, tostarp arī daudzu pasaules slavenu režisoru darbi.

Šis gads atšķiras ar to, ka galvenajā konkursa līdzās spēles filmām pirmo reizi iekļautas arī divas dokumentālas filmas - itāļu klasiķa Farčesko Rozi „ Sacro Gra” un amerikāņu režisora Erola Morisa „Nezināmais zināmais” (The Unknown Known).

Līdzās galvenajam konkursam norisināsies arī vairākas alternatīvas skates, no kurām nozīmīgākā - Horizontti, kas orientēta uz jauniem kino valodas meklējumiem. Žūrijas komisiju šogad vadīs itāļu režisors Bernardo Bertoluči.

„Savu jaunāko režijas darbu piedāvās arī ārkārtīgi ražīgais un apbrīnojami daudzpusīgais amerikāņu aktieris Džeimss Franko, kurš spēj gan filmēties Holivudas lielbudžeta filmās, gan izveidojis respektabla un pārsteidzoša režisora karjeru. Franko pārsteidz arī ar apbrīnojamu darba ražīguma – maijā Kannu kinofestivālā tika demonstrēts viņa režijas darbs „Kad es miru” (As I Lay Dying), Venēcijā tiks demonstrēts viņa uz karstām pēdām tapušais „Dieva bērns” (Child of God), kurā Franko tēlo arī galveno – vientuļnieka – lomu. Konkursa programmā iekļauta arī izaicinošā amerikāņu autora Terija Gilliama darbs „Nulles teorēma” (The Zero Theorem) ar Metu Deimonu galvenajā lomā, britu režisora Stīvena Frīrsa filma Philomena (Filomena) ar Džūdiju Denču un franču režisora Filipa Garela filma La Jalousie (Greizsirdība),” par festivāla programmu stāsta D.Āboliņa.

„28 Times Cinema” uzvarētāja Paula Laurinoviča ir 19 gadus studente no Saldus. Paula interesējas par teātri, literatūru, tautas dejām, fotografēšanu un kinematogrāfiju. Viņasprāt, kino ir labs veids, kā sevi pilnveidot, uzzināt ko jaunu un pavērt jaunus horizontus un pasaules redzējumus.

Konkurss „28 Times Cinema” Latvijā tiek organizēts jau ceturto gadu, tā mērķis ir dot iespēju jauniešiem no visas Eiropas plašāk iepazīties ar pasaules vecākā kinofestivāla dienaskārtību, klātienē tikties ar pasaulē zināmiem režisoriem un producentiem, baudīt festivāla filmas, kā arī kopā ar atzītiem kino ekspertiem diskutēt par tajās redzēto. Ņemot vērā ilggadējo dalību Europe Cinemas, privilēģija izvirzīt labākos kandidātus no Latvijas ir deleģēta kinoteātrim Splendid Palace.

70.starptautiskais Venēcijas kinofestivāls šogad norisināsies no 28.augusta līdz 7.septembrimShare


– Drukāt dokumentu