Atpakaļ

Jaunumi

9/12 teātra izrāde "Kaķīša dzirnavas"

9.decembrī plkst. 12:00 kino "Splendid Palace" Jaunajā zālē skatāms jaunās režisores Arnitas Jaunzemes un dramaturģes Gunitas Grošas kopdarbs - teātra izrāde "Kaķīša dzirnavas".

Kārļa Skalbes literārā pasaka „ Kaķīša dzirnavas” ar rūķu mandeļu un riekstu maltiem miltiem ienes šī gada pirmsZiemassvētku svētku smaržu un rosību Splendid Palace Jaunajā zālē.

Biedrība ”Teātris-in”, / www.teatris-in.lv/ kas kopš 2005.gada darbojās SIA „neatkarīgais teātris ”Kabata” telpās, šajā sezonā jaunai izrādei izvēlējusies citas telpas – askētisku un lakonisku pagraba velvju zāli.
Izrādes režisore Arnita Jaunzeme, nule kā LKA režisoru kursa maģistrante , sadarbībā ar dramaturģi Gunitu Grošu saglabā Skalbes pasakas poētiskumu un latvisko garu. Tomēr šodienas skatītāju saistīs izrādes labā humora un ironijas deva, kas caurvij izrādes divus cēlienus.
Pasaka ir par Kaķīti – darbīgu Saimnieku, gandrīz aplam gādīgu Tēvu....Tai pašā laikā - pieticīgu un naivu savas „ laimes kalēju”.Kur ir robeža Kaķīša izturībai?Kur ir robeža cilvēku izturībai un ticībai labajam?
Tādu jautājumu uzdod ne tikai Skalbe, bet arī izrāžu veidotāji.
Vai Kaķīša vēlējums:
„Dari /.../ tikai labu. Kad es kā ubags aizgāju pasaulē, tad jau bija sāpju diezgan. Kāpēc vairot sāpes? Lai vairojas labāk prieks." ir šodien dzīvotspējīgs? Vai var ar kailām rokām aizstāvēt Labo, ja Ļaunais ir it visur?
Izrādes aicinājums ir nekad neglabāt dusmas un rast iecietību. Tas ir grūts uzdevums pat pasakas varoņiem. Bet tas ir vienīgais Saprātīgais un Sevi saglabājošais lēmums katrā grūtā brīdī.

Arī tagad. Mums. Visiem. Šodien. Pirms. Un Pēc. Ziemassvētkiem.

Izrādes radošā komanda:
Kaķītis – Rūdolfs Plēpis vai Atis Bētiņš
Melnais Runcis, Pusaste – Zigurds Neimanis vai Imants Vekmanis
Meitas - Zane Aļļēna un Elizabete Nīmane
Znoti - Imants Pakalnietis, Romāns Bargais
Karalis - Aivars Siliņš

Scenogrāfs - Rolands Vorkals
Komponists - Silvestrs Zemgals
Producents - „Teātris –in” , Inga Matisāne

Ieeja: 7 Ls

Biļetes nopērkamas visās "Biļešu Serviss" kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lvShare


– Drukāt dokumentu