Atpakaļ

Jaunumi

Animācijas filmas “Bize un Neguļa” skolēnu seanss ar radošās grupas stāstījumu par filmas veidošanu

Aicinām Rīgas pirmsskolu un sākumskolu audzēkņus uz animācijas filmas “Bize un Neguļa” seansu šī gada 29. novembrī 11.00 kinoteātra “Splendid Palace” Lielajā zālē, Elizabetes ielā 61. Programmā iekļauta arī animācijas filmas veidotāju lekcija par filmas tapšanas procesu. 
 
25 minūšu garā filma ir stāsts par iztēles bagātu, aktīvu meiteni Bizi, kura kopā ar savu draugu Neguļu nepacietīgi gaida Ziemassvētku brīvdienas, bet šogad īsi pirms svētkiem pasaulē ierodas Brālītis, un viss apgriežas kājām gaisā. Vecākiem vairs nav laika ar Bizi iet uz slidotavu un no laukiem atbrauc Vecmāmiņa, bet Bizei un viņas labākajam draugam Neguļam jaunā kārtība nepavisam nepatīk. Tāpēc viņi izdomā plānu – Brālīti un Vecmāmiņu aizsūtīt lidojumā uz Mēnesi un pilnībā atgūt vecāku uzmanību. Animācijas filma “Bize un Neguļa” pirmizrādi piedzīvojusi 2017. gada septembrī Rīgas Starptautiskā filmu festivāla programmā “Kids Weekend” un izvirzīta Nacionālajai balvai “Lielais Kristaps” piecās nominācijās.
 
Uzreiz pēc filmas paredzēta 20 minūtes gara izglītojoša un atraktīva lekcija par animācijas filmas veidošanu un šajā procesā iesaistītajam profesijām. Lekcijā būs iespēja uzzināt vairāk par to, kā filmas ideja pārtop scenārijā, stāsta tēli iegūst dizainu, tiek izstrādāti filmas foni, notiek balsu kastings un mūzikas ieraksts, un kā norit pats animācijas process. Lekciju vadīs filmas autori - režisors Edmunds Jansons (“Lupatiņi”, “Pavasaris Vārnu ielā”, “Kora turneja”) un mākslinieks Reinis Pētersons (“Lupatiņi”, “Mēnesim robs”, “Līze Analīze”).            
 
Biļetes: bērniem – EUR 3,50, bērnus pavadošajiem pedagogiem - ieeja brīva.

Seansa garums: 50 min
Kontakti pieteikumam: tel. 67181145, e-pasts: iga.lv



Share


– Drukāt dokumentu