Atpakaļ

Jaunumi

10/09 Animatora Kodži Jamamuras lekcija un animācijas īsfilmu retrospekcija

Japānas vēstniecība aicina apmeklēt pazīstamā japāņu animatora Kodži Jamamuras lekciju un animācijas īsfilmu retrospekciju 2011. gada 10. septembrī plkst. 13:00 kinoteātra „Splendid Palace” (k/t "Rīga") Mazajā zālē.

Programma:
Animatora Kodži Jamamuras lekcija (2h)
- Mana animācija: darbs un iedvesma
                                      - 15 min starpbrīdis-
Animācijas īsfilmu retrospekcija (1h30min)
 - Galvas kalns Atama Yama  10” 2002.
 - Vīģe Fig  6” 2006.
 - Vecais krokodils  Toshi wo Totta Wani   12”53’ 2005.
 - F.Kafkas Lauku ārsts     Kafka  Inaka Isha 21” 2007.
 - Bērna metafizika Kodomo No Keijijougaku  5”08’ 2007.

Kodži Jamamura
Kodži Jamamura (Koji Yamamura) dzimis Japānā 1964. gadā un pirmo animācijas filmu radījis 13 gadu vecumā. 1987. gadā pabeidzis gleznošanas studijas un uzsācis karjeru animācijas jomā Mukuo studijā kā fonu mākslinieks. 1993. gadā Kodži Jamamura nodibina studiju Yamamura Animation Inc., savukārt 2002. gadā paraksta līgumu ar Acme Filmworks kā animācijas režisors. Mākslinieks atzīst, ka viņu ietekmējusi Kanādas, Krievijas un Eiropas animācija, īpaši tādi autori, kā Išu Patels, Jurijs Noršteins un Prīts Perns.
Kodži Jamamura veidojis lielu skaitu animācijas īsfilmu dažādā tehnikā. Kodži Jamamuras filmas izrādītās vairāk kā 30 pasaules valstīs un saņēmušas nozīmīgus apbalvojumus. Darbu retrospektīvas demonstrācijas notikušas vairāk kā 20 valstīs, piemēram, Melburnas Starptautiskajā filmu festivālā, Apvienotās Karalistes Nacionālajā kino teātrī un citur.
Animācijas īsfilma „Galvas kalns” (Atama Yama 2002.) 2003. gadā tikusi nominēta „Oskara” balvai, kā arī saņēmusi 6 Grand Prix balvas, tai skaitā festivālos Anesī, Zagrebā un Hirošimā. Jamamuras animācijas īsfilma „Lauku ārsts” (Kafka Inaka Isha, 2007) pēc Franca Kafkas stāsta motīviem saņēmusi Grand Prix Otavas Starptautiskajā animācijas filmu festivālā 2007. gadā. Viņš ir pirmais autors, kura darbi ieguvuši Grand Prix balvas visos nozīmīgākajos starptautiskajos animācijas filmu festivālos.
Kodži Jamamura lasījis lekcijas, vadījis meistardarbnīcas un darbojies žūriju sastāvos starptautiskos animācijas festivālos ar mērķi popularizēt un veicināt animācijas mākslu. Mākslinieks strādā arī kā ilustrators, un ir publicētas vairākas viņa grāmatas. Kodži Jamamura ir Japānas Animācijas asociācijas priekšsēdētāja vietnieks, Starptautiskās Animācijas filmu asociācijas Japānas nodaļas režisoru padomes loceklis, kā arī pasniedz kā viesprofesors Tokijas Dzokei Universitātē un ir profesors Tokijas Mākslas Universitātes Filmu un jauno mediju institūta Animācijas departamentā.
 
Kodzi Jamamuras mājas lapa: http://www.yamamura-animation.jp/


Pasākuma laikā tiks nodrošināts tulkojums latviešu valodā.

Ieeja pasākumā ar bezmaksas ieejas kartēm. Ieejas kartes var saņemt Kino „Rīga” kasēs sākot ar 5. septembri. Vietu skaits ierobežots.

Tālrunis uzziņām 67812003, e-pasts:  
www.lv.emb-japan.go.jpShare


– Drukāt dokumentu