Atpakaļ

Jaunumi

Beļģu režisora Feliksa van Grūningena filma “BELGICA” kinoteātrī “Splendid Palace” no 15. aprīļa

Sekss, narkotikas un rokenrols... Iespējams, to var saukt par beļģu sociālo sentimentu, kas filmu “Belgica” padara tik īpašu, ļauj atgriezties deviņdesmito gadu muzikālajos ritmos un sekot līdzi divu brāļu sapnim radīt savu mūzikas klubu.

Ar beļģu režisora Feliksa van Grūningena (Felix van Groeningen) jauno filmu “Belgica” (Belgica) šī gada janvārī tika atklāts Sundance filmu festivāls (ASV), ko uzskata par neatkarīgā kino Meku, kas apliecina gan profesionālu briedumu, gan radošu dumpinieciskumu. Režisors šo filmu sauc par ļoti personisku, jo tā ir iespēja atgriezties periodā, kad viņam pašam bija astoņpadsmit - kad maksimālisms un jauneklīgums mijās ar riskantiem kārdinājumiem un dzīve likās mūžīgi svētki, kurus ne visi pameta kā uzvarētāji.

Filmas “dzinējs” ir mūzika, kuru speciāli filmai radījuši divi brāļi David and Stephen Dewaele - mūzikas aprindās pazīstami kā beļģu elektroniskā roka grupa "Soulwax". Viņi radījuši filmai unikālu skaņas celiņu - 16 oriģināldziesmas, kas skan filmā un ļauj izsekot muzikālajai modei klubu kultūrā, jo filmas darbība hronoloģiski notiek no 1995.- 2015. gadam. Interesanti, ka neviens no māksliniekiem un muzikālajām grupām, kas uzstājas klubā “Belgica”, reāli neeksistē, proti, tās ir radītas tieši filmai, ļoti skrupulozi meklējot pareizās intonācijas, lai mūzika atbilstu laikam un radītu autentiskuma sajūtu, kompilējot un miksējot atšķirīgus mūzikas stilus sākot ar synth-pop un disko līdz psychobilly, hardcore punk un Turkish acid house.

Filmas veidošanu iedvesmojis reāls, tajā laikā Beļģijā eksistējošs mūzikas klubs. Radošā komanda ideju realizēja vairākos slāņos - ne tikai cilvēku attiecību līmenī, bet varoņu dvēseles kolīzijas mēģinot paust arī ar mūzikas starpniecību, kas ir kā spogulis laikmetam, epizodes jēgai un emocionālajam kāpinājumam jeb kritumam vēstījuma dramaturģijā. Filmas veidošanas gaitā tika uzfilmētas 130 stundas izejmateriāla.

Pirms trīs gadiem tolaik 35 gadus vecais mazzināmais beļģu režisors iekļuva Eiropas kino režisoru elitē ar savu sāpīgo ģimenes drāmu “Pārrautais aplis” (The Broken Circle Breakdown), saņemot virkni pasaules augstāko kino apbalvojumu, tostarp nomināciju Oskaram. Pēkšņi iegūtā slavas nasta mazliet traucēja jaunas filmas veidošanu, taču “Belgica”, kas ir režisora piektā filma, kļuva par ļoti cienījamu profesionalitātes pārbaudījumu. Režisors pats apgalvo, ka ar savu jauno filmu viņš ir atgriezies pats pie sevis.

Filmas video treileris

Pirkt biļetesShare


– Drukāt dokumentu