Atpakaļ

Jaunumi

Bendžamins Britens: Bija tāds laiks…

Bendžamins Britens: Bija tāds laiks… (Tonijs Palmers, 1979, 103 min.) 

Režisora Tonija Palmera (Tony Palmer) vārds tiek saistīts ar izcilā angļu komponista Bendžamina Britena (Benjamin Britten) personību, jo tieši Palmers ir uzņēmis vairākas godalgotas filmas par mūziķa dzīvi un darbību. „Bija tāds laiks…” ir viens no būtiskākajiem Palmera darbiem par Britenu un tā ir tapusi pāris gadus pēc komponista nāves. Dokumentālā filma ir aizkustinošs un izzinošs mākslas darbs, kas ietver gan intervijas, gan tikšanās ar tādām personībām kā Leonards Bernšteins (Leonard Bernstein), Dženeta Beikere (Janet Baker) un citi, gan kadrus no mēģinājumiem, gan arī ainas no tādām operām kā “Pīters Graimss” un „Nāve Venēcijā”.

Tonijs Palmers ir uzņēmis vairāk kā 100 filmas par talantīgiem un pazīstamiem mūzikas jomas pārstāvjiem, piemēram, Rihardu Vāgneru, grupu „The Beatles”, Džimiju Hendriksu (Jimi Hendrix), Mariju Kallasu (Maria Callas) un citiem. Filma „Bija tāds laiks…” ir saņēmusi Prix Italia balvu.

Filma tiek izrādīta sadarbībā ar Britu padomi Latvijā. 

Komponista Bendžamina Britena jubilejas ietvaros 2014.gada 17.janvārī plkst. 19:00 Lielajā Ģildē notiks koncerts „20. gadsimta mūzikas dižgari” (http://www.lnso.lv/lat/koncerti/programmas/?doc_id=207).

Koncerta apmeklētājiem ir iespēja apmeklēt dokumentālo filmu “Bija tāds laiks…” ar atlaidi, uzrādot koncerta biļeti kino teātra kasē. Koncerta apmeklētājiem filmas biļete maksās 2.50 EUR (1.76 Ls).

Ieejas biļetes: 3.50 EUR (2,46 Ls); skolēniem, studentiem un pensionāriem 2.50 EUR (1.76 Ls).Share


– Drukāt dokumentu