Atpakaļ

Jaunumi

Cilvēks, kurš izdzīvoja / The Revenant

Nule 4 Zelta globusu nominācijas saņēmusī režisora Alehandro Gonsalesa Injaritu (Putncilvēks un Bābele) skaudrā un pēc patiesiem notikumiem veidotā kinolente Cilvēks, kurš izdzīvoja (The Revenant) uzsāks savu ekrāna dzīvi kinoteātrī "Splendid Palace" jau 22. janvārī. Filma nominēta 4 Zelta globusa balvām - kā labākā drāma, labākais aktierdarbs drāmā (Di Kaprio) un labākais režisors (Injaritu). Kā arī filmas muzikālā noformējuma autori, Riuči Sakamoto un Karstens Nikolajs, tikuši pie nominācijas.

Pamests, smagi ievainots pēc lāča uzbrukuma un nolemts nāvei, mednieks Hjū Glāss ir spējis izdzīvot un tagad viņam ir tikai viens mērķis - mest izaicinājumu pirmatnējai dabai, bargajai ziemai un mežonīgajām ciltīm, lai atriebtos saviem pārdarītājiem.

Filma rosina vairākus jautājumus, gaidot gada kopsavilkumu - kino balvu sezonu. Vai filmas galvenās lomas atveidotājs Leonardo Di Kaprio beidzot tiks pie savas godam pelnītās zeltītās statuetes, proti, "Oskara"? Vai Injaritu saņems otro gadu pēc kārtas labākā režisora titulu? To lems Amerikas Kinoakadēmija, bet kritiķi un kino apskatnieki jau droši paredz, ka abi saņems nominācijas.

Injaritu otro reizi sadarbojas ar Emanueli Lubecki, kurš jau saņēmis savus “Oskarus” par operatora darbu Alfonso Kuarona filmā “Gravitāte” un Injaritu “Putncilvēkā”. Lubeckis vairākus gadus sadarbojies ar amerikāņu režisoru-filozofu Terensu Maliku - viņa darbi ir kinolentes Dzīvības koks, Uz brīnumu, Kausu bruņinieks un  Malika jaunākais veikums, kuram nav dots nosaukums, bet tas nākošgad nonāks uz ekrāniem.Share


– Drukāt dokumentu