Atpakaļ

Jaunumi

DĀŅU MEITENE/ THE DANISH GIRL NO 5.FEBRUĀRA

Filmai Dāņu meitene (The Danish Girl) ir 10 gadus ilga priekšvēsture. Dāņu stāsts par mākslinieku pāri, kuri pagājušā gadsimta divdesmitajos gados brīvību būt tam, kas tu jūties, realizēja par ļoti augstu cenu... Gleznotāja Gerda Vegnera mīl savu vīru Einaru, bet saprot, ka viņa vēlme pārtapt sievietē nav tikai mirkļa ekstravagance, tā ir cilvēciska drāma un cerība labot dabas kļūdu.

Sākotnēji šo dokumentālos faktos balstīto stāstu vēlējās ekranizēt zviedru režisori Tomass Alfredsons (Tomas Alfredson) un Lase Halstroms (Lasse Halstrllstrom) un Einara/Lilli lomā vēlējās filmēt Nikolu Kidmenu( Nicole Kidman), taču projekts nerealizējās.

Režisors Toms Hūpers (Tom Hooper) filmas scenāriju izlasīja, veidojot savu vēlāk godalgoto filmu “Karaļa runa”, un sākotnēji Einara/Lilli lomā iedomājās par Kolinu Fērtu (Colin Firth), taču tas draudēja šos stāstu padarīt pārāk pompozu un heroisku...

Tāpēc režisors sāka no cita gala. Vispirms viņš saprata, cik sirdsgudra un jutekliska sieva Gerda ir vajadzīga Einaram un par īsto secret weapon (slepeno ieroci) šajā filmā uzskata zviedru aktrisi Alisiju Vīkanderi (Alicia Vikander). Tā bija cerība šo stāstu atbrīvot no politkorekta patosa un banalitātes. 2015. gadā Vīkandere kā komēta bija ieņēmusi Holivudas vadošās pozīcijas, spēlējot vairākās filmās: “Ex Machina”, “ Testament of Youth”, “The Man from UNCLE”, “Burnt”. Viņa bija tā, kas šo stāstu var piepildīt ar siltām cilvēciskām jūtām un padarīt “normālu”.

Edijs Redmeins (Eddie Redmayne) ar savu emocionalitāti pēc “Oskara” lauriem par aktieriski apbrīnojamo filmu «The Theory of Everything» faktiski bija vienīgais, ko režisors spēja iedomāties Einara/Lilli lomā. Hūpers bija strādājis kopā ar Redmeinu TV mini seriālā “Elizabete I” un pilnībā apzinājās šī aktiera potenciālu. Ja filmas “Teorija par visu” filmēšanas vajadzībām Edijam īpaši vajadzēja trenēt savu mīmiku, tad “Dāņu meitenē” viņa stilisti strīdējās par to, cik daudz aktierim jāzaudē svars, lai viņš izskatītos pietiekami plastisks sieviešu tērpos, bet viņa seja nekļūtu pārāk kaulaina. Viņi atrada kompromisu, kas ir redzams uz ekrāna.

Filma tika uzņemta 44 dienās, 186 epizodēs un filmēšana notika 6 valstīs.Delikātās tēmas dēļ, tā ir aizliegta Katarā, Omanā, Apvienotajos Arābu Emirātos, Jordānā, Kuveitā un Bahreinā.

Pirkt biļetesShare


– Drukāt dokumentu