Atpakaļ

Jaunumi

5/04 Džeza koncerts - Josef Vejvoda Trio

5.aprīlī plkst. 19:00  Splendid Palace uzstāsies čehu džeza grupa Josef Vejvoda Trio. Īpašie viesi - G. Pabērzs, V. Ritovs.
“Klausoties trio radošajā spēlē, rodas sajūta, ka visi runā vienā valodā un elpo vienotā ritmā.” – Dr. LUBOMÍR DORŮŽKA
Šo trio 1998. gadā dibināja čehu džeza leģenda – komponists, diriģents un bundzinieks Jozejs Vejvoda (Josef Vejvoda). Mūziķa komponētie skaņdarbi bieži izvirzās Čehijas radio topu pirmajās vietās, 2005. gadā viņa oriģinālskaņdarbu albums ieguva platīna disku. Apvienojoties kopējā projektā ar pianistu Kristofu Mareku (Kryštof Marek) un kontrabasistu Andreju Štaņoču (Ondřej Štajnochr), mūziķi par prioritāti izvirzīja jaunu džeza skaņdarbu radīšanu, jo, paralēlajai darbībai vairākos džeza un klasiskās mūzikas ansambļos, visi mūziķi ir arī komponisti un aranžētāji.
Gadu gaitā trio izkopis ļoti plašu repertuāru, spēlējot gan tradicionālas džeza kompozīcijas un klasiskās mūzikas interpretācijas, gan pašu radītos oriģinālskaņdarbus. Savas pastāvēšanas laikā trio uzstājies kopā ar ļoti dažādiem mūziķiem, noteikti jāmin sadarbība ar amerikāņu trompetistu Beniju Beiliju (Benny Bailey), ar kuru kopā tika ierakstīts albums “A Meeting to Build a Dream On”, kas 2001. gadā uzvarēja Čehu radio izvirzītajā nominācijā “Labākais Čehu džeza albums”. Trio ir ierakstījis vairākus albumus, koncertējis radio un televīzijā, kā arī uzstājies uz daudzām skatuvēm gan Čehijā, gan ārzemēs. Jaunākais albums “The Affinity” nāca klajā 2010. gadā, tajā visi 10 skaņdarbi ir autoru komponēti oriģinālskaņdarbi.

Uzstājoties Rīgā, mākslinieki savus džeza oriģinālskaņdarbus un zināmākas skaņdarbu improvizācijās izspēlēs kopā ar Latvijas džeza mūziķiem saksofonistu Gintu Pabērzu un pianistu Viktoru Ritovu.

Sastāvs: Josef Vejvoda - bungas, Kryštof Marek - klavieres, Ondřej Štajnochr – kontrabass

Bezmaksas ieeja: līdz 7 gadu vecumam, neaizņemot atsevišķu sēdvietu

Lielajā zālē: 5. aprīlī plkst. 19:00

Ieeja: 5-7 Ls

Biļetes nopērkamas visās "Biļešu serviss" kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lvShare


– Drukāt dokumentu