Atpakaļ

Jaunumi

Džoja / Joy

Radošais tandēms Devids O. Rasels, Dženifera Lorensa, Bredlijs Kūpers un Roberts de Niro būs satiekas no jauna uz ekrāna filmāDžoja.

Ir pagājuši trīs gadi kopš režisora un aktieru sadarbības filmā Optimista stāsts (Silver Linings Playbook). Rasela jaunākā traģikomēdija Džoja (Joy) sola teicamus aktierdarbus un amizantus sižeta pavērsienus, kuru centrā ir Lorensas atveidotā Džoja. Jāpiebilst, ka aktrises veikums novērtēts ar Zelta globusu nomināciju kā "labākajai aktrisei komēdijā vai mūziklā", bet pati filma ierindota starp piecām šī gada labākajām komēdijām vai mūzikliem, iegūstot Zelta globusa nomināciju.

Rasels filmā savij vienas sievietes amerikāņu sapņa stāsta motīvus ar komismu un pat farsa elementiem - filma labākajā vārda nozīmē ir Pelnrušķītes stāsts 80. un 90. gadu dekorācijās ar lielisku aktierkomandu.

Holivudas zelta meitēns Dženifera Lorensa izdzīvo Džojas likteni un atbilstoši savam vārdam priecīgi iet pa dzīvi, kaut arī par laimīgu to dēvēt neklātos. Šķirta laulība, rūpes par diviem bērniem un māti, kura teju kā piekalusies televizoram, lai sekotu līdzi ziepju operu peripetijām, kas ielaužas arī Džojas realitātē, un arī vecomāti, kura vienmēr atgādina, ka viņa spēs sasniegt visu, ko vien vēlas, kā arī tēvu. Viņš, kurš pēc kārtējo attiecību izjukšanas tomēr nolemj riskēt vēl vienu reizi un iepazīstas ar apburošu itālieti, kuras biznesa krampis ģimenes vidē uzskatāms par vairāk nekā otru necienošu, taču patiesībā jau Džojai nav normālas ģimenes – tas ir vilku bars, kas gatavs viens otru aprīt kaut tūlīt, ja vien nebūtu izdevīgi dzīvot aiz jaunās sievietes muguras. Un tad vēl Džojas mūžīgās idejas kaut ko izgudrot, un kāpēc ne brīnumslotu, pēc kuras alks vai visas Amerikas mājsaimnieces, vēloties savu mitekļu grīdas padarīt tik baltas, kā reklāmās rāda pati autore?Share


– Drukāt dokumentu