Atpakaļ

Jaunumi

EIROPAS MĀKSLAS KINO DIENA

Svētdien, 15. oktobrī kino pasaule otro reizi svinēs Eiropas Mākslas kino dienu (European Art Cinema Day). Šī tradīcija tika iedibināta pirms gada, lai pievērstu uzmanību Eiropas kino daudzveidībai un kino personībām, kas strādā dažādās valstīs.

Pasākuma iniciatīva nāk no Eiropas organizācijām “CICAE ART Cinema” un “Europa Cinemas”, kuras jau vairāku gadu desmitu garumā mērķtiecīgi atbalsta un apvieno filmu izrādītājus, kas strādā ar Eiropā veidotajām filmām un izplata tās ārpus nacionālo ražotājvalstu robežām. Pagājušajā gadā projektā iesaistījās 34 valstis un filmas tika rādītas uz 4000 ekrāniem.

Katrs kinoteātris pats izvēlas programmu šai dienai.

Kinoteātris “Splendid Palace” 15. oktobra svētdienā piedāvās publikai tikai Eiropā veidotas filmas, kas jau ieguvušas atzinību pasaules kinofestivālos.

Iecerēts, ka Eiropas Mākslas kino diena norisināsies ik rudeni, akcentējot Eiropas jaunā kino vērtības.

PROGRAMMA: 

15.10. seanss 15.00 „Skats no balkona“
(Fra balkongen), Norvēģija, 2016
Komēdija, Drāma
Garums: 85 min.
Režisors: Ole Giæver
Lomās: Ole Giæver, Marte Magnusdotter Solem

Odiseja cauri laikam un telpai, kas sākas uz režisora balkona. Gadu garš ceļojums –  pilns ar absurdām, eksistenciālām, triviālām un sentimentālām domām, lai saprastu, vai iespējams aptvert… neko jau vairāk kā dzīves jēgu. Ūles Jēvera ģimenes adrese ir Brochmannsgate 12A, Oslo, Norvēģija, Eiropa, Zeme, Visums. Šī filma ir kā laika kapsula, kurā ievietota rietumeiropiešu ikdiena ar visiem svētkiem, atmiņām un fantāzijām, lielajiem un mazajiem jautājumiem. Tā aicina domāt par savu dzīvi un izvēlēm. Ko mūsdienās nozīmē būt cilvēciskam? Un kāpēc mēs labprātāk runājam paši ar sevi viedtālrunī, nekā sarunājamies ar svešniekiem darba burziņā?

Vecuma ierobežojums: 16+
Filma norvēģu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās.

15.10. seanss 16.45 „Ismaela rēgi“
(Les fantômes d'ismaël), Francija, 2017
Romantika, drāma, trilleris
Garums: 114 min.
Režisors: Arnaud Desplechin
Galv. lomās: Mathieu Amalric, Marion Cotillard, Charlotte Gainsbourg

Ismaels ir kino režisors. Viņa sieva Karlota pirms divdesmit gadiem iesēdusies vilcienā Parīze–Liona un mīklaini pazudusi. Izmisīgie meklējumi nav nesuši nekādu skaidrību, tikai nostiprinājuši nekliedējamas skumjas. Nu viņam ir jauna mīļotā, viņš gatavojas uzņemt filmu par kādu noslēpumainu diplomātu-spiegu (aktieris un režisors Luijs Garels no slavenās franču kino personību dzimtas). Kad darbs jau pusē, piepeši viņa dzīvē atgriežas Karlota … 
Viena režisora dzīves trilleris. Daudzslāņains stāsts kā tīša daudzu stāstu lausku mozaīka, kurā mulsinoši mijas komēdija, mistika un traģēdija ar nevilšām atsaucēm uz iepriekšējām Deplešēna filmām un pat Hičkoka Vertigo. Lai nenomaldītos, līdz galam nokļūt palīdzēs izcilais skaņu celiņš, kura autori ir Gregors Hetcels un Maiks Kurcers.

Vecuma ierobežojums: 16+
Filma franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās.

15.10. seanss 19.00 „Nebeidzamā dzeja“
(Endless poetry), Čīle/Lielbritānija/Francija, 2017
Biogrāfija, drāma, romantika
Garums: 128min.
Režisors: Alehandro Hodorovskis
Galv. lomās: Adan Jodorowsky, Brontis Jodorowsky, Leandro Taub

Turpinājums Alehandro Hodorovska – ne vien kinorežisora, bet arī rakstnieka, dzejnieka, mūziķa, psihoterapeita un garīgā skolotāja – autobiogrāfiskajam stāstam, kas aizsākās filmā “Realitātes deja” (2013). Neraugoties uz tēva sašutumu, pagājušā gadsimta 40. gados Hodorovskis pamet mājas, lai īstenotu sapni kļūt par dzejnieku. Viņš iepazīstas ar māksliniekiem, kas reiz kļūs par literatūras dižgariem. Ieslīguši poētisku eksperimentu pasaulē, viņi visi dzīvo tā, kā tikai retais jelkad atļāvies dzīvot: jutekliski, autentiski, brīvi un traki. Sirreālā vizuālajā valodā pasniegta oda skaistuma un iekšējās patiesības meklējumiem.
Filma saņēmusi skatītāju balvu Sanfrancisko starptautiskajā kino festivālā, kā arī nominācijas Lokarno un Minhenes kinofestivālos.

Vecuma ierobežojums: 16+
Filma spāņu, franču un angļu valodās ar subtitriem latviešu un krievu valodās.

Ieeja: 
Sestdien, svētdien un svētku dienās – 6.50 EUR
Studentiem, uzrādot ISIC karti, studenta apliecību – 4.50 EUR
Skolēniem, pensionāriem, 3.grupas invalīdiem, uzrādot apliecību – 3.50 EUR

BIĻETESShare


– Drukāt dokumentu