Atpakaļ

Jaunumi

Eiropas Parlamenta LUX Kino balvas dienas novembrī!

! Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ interesentiem lūdzam sūtīt vēstuli uz e-pasta adresi , norādot filmu, ko vēlas apmeklēt!

Filmas bezmaksas seansus rādīs kinoteātrī „Splendid Palace” (Elizabetes iela 61, Rīga), Mazajā zālē:

· piektdien, 2. novembrī plkst. 19:00 „Styx”
· sestdien, 3. novembrī plkst. 19:00 „Woman at War”
· svētdien, 4. novembrī plkst. 19:00 „The Other Side of Everything”

Par Eiropas Parlamenta LUX Kino balvu

To 2007. gadā iedibināja un ik gadu piešķir Eiropas Parlaments. Tai ir divi galvenie mērķi - vērst uzmanību uz Eiropas sabiedrībai aktuāliem jautājumiem un atbalstīt Eiropas valstu kopražojuma filmu izplatīšanu Eiropas Savienībā (ES). Katru gadu trīs filmas ļauj izdzīvot stāstus caur dažādu cilvēku skatījumu, pieredzi, identitāti u.tml.

Lielākā daļa filmu, kuru uzņemšanā piedalījušās Eiropas valstis, tiek rādītas tikai attiecīgajā uzņemšanas valstī un reti izplatītas citur. Turpretī LUX Kino balva ik gadu trim filmām nodrošina titrus 24 ES oficiālajās valodās un atbalsta to bezmaksas izrādīšanu visās 28 dalībvalstīs. Filmas izvēlas kino nozares speciālistu komiteja - jūlijā atlasa 10, bet septembrī izvēlas trīs finālistes. Laureāti balsojumā izraugās EP deputāti. Uzvarētāju tradicionāli paziņo EP novembra plenārsesijā Strasbūrā. Godalgoto filmu pielāgos arī cilvēkiem ar redzes un dzirdes traucējumiem, kā arī atbalstīs tās starptautiskai popularizēšanu.

! Skatītāju balva: līdz 2019. gada 31. janvārim var nobalsot par kādu no trīs šī gada finālistēm EP LUX Kino balvas vietnes sadaļā: https://luxprize.eu/audience-mention! Iespējams, veicas un EP nākamgad uzaicinās piedalīties Karlovi Varu Starptautiskajā filmu festivālā, kur paziņos skatītāju balvas ieguvušo filmu.

EP LUX balvai nominētās un godalgotās filmas izrādītas gan prestižos, gan neatkarīgos kinofestivālos. Tās izpelnījušās kritiķu novērtējumu un skatītāju atzinību.

Sīkāk lasi šeit.Share


– Drukāt dokumentu